Pendik Belediyesi ücretsiz özel güvenlik eğitimlerine başladı

Pendik Belediyesi özel güvenlik görevlisi olmak isteyen vatandaşa 15 günlük ücretsiz bir eğitim programı hazırladı. Sınav harçlarını ve eğitim giderlerini de ödeyecek olan belediye sertifikalı özel güvenlik görevlisi projesiyle alkışlanacak bir projeye imza attı.


Gerçekleştirdiği ücretsiz eğitim ve sosyal yardımlaşma kampanyaları ile gündeme gelen Pendik Belediyesi yeni bir projeye imza attı. Pendik’te ikametgah eden ve özel güvenlik görevlisi olmak isteyen 18 ile 35 yaş arasındaki insanlara eğitim vermeye başlayan Pendik Belediyesi’nin bu hizmeti alkışı hak ediyor. Eğitimlere tam gaz devam eden belediyenin ilçede yaşayan vatandaşlara verdiği bu eğitim sayesinde meslek sahibi olmayan gençler ve orta yaşlardaki insanlar çok kısa sürede özel güvenlik görevlisinin ne iş yaptığını öğrenecek ve belediyenin ücretsiz bu hizmeti sayesinde meslek sahibi olarak şirketlerde istihdam edilecekler.

26 KİŞİLİK GRUPLA EĞİTİMLER BAŞLADI

Pendik Belediyesi’nin bu hizmetini duyan birçok aday başvuru yaptı ve başvuru yapanlar arasından 26 kişi ilk etapta ücretsiz olarak verilen bu eğitimlere özel bir kurum ile başladı. 26 kişi 15 gün boyunca sıkı bir eğitimden geçecek ve eğitimden sonra EGM’nin sınavına girecek olanlara yardım sadece kurs ile sınırlı değildir. Sınava girecek olan özel güvenlik görevlisi adaylarının sınav harçları da Pendik Belediyesi tarafından karşılanacak. İş sahibi olmak isteyen bütün vatandaş belediyenin bu hizmetleri sayesinde hayallerini gerçekleştirme imkanına sahip oluyor.

Sınavdan başarılı bir not alıp ‘başarılı’ olan adaylar sertifika almaya hak kazanacak. Eğitim giderleri, sınav harçları ve 15 günlük eğitimi ücretsiz olarak veren Pendik Belediyesi bu hizmetiyle birlikte onlarca kişi yüksek maaşla çalışan özel güvenlik görevlisi yapacak. Sizde Pendik Belediyesinin iletişim kanallarından detaylı bir bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *