Pendik Belediyesi bütün milleti Gazipaşa’ya çağırıyor

Pendik Belediyesi 15 Temmuz haftası programını resmi web sitesi üzerinden yayınlandı. Programda’da her akşam Gazipaşa meydanında toplanmakla beraber çay ve ikram saati en çok merak edilen konu oldu.


Geçtiğimiz sene Türkiye’de hain darbe girişimi yaşandı. Bu darbe girişiminden sonra birçok insan sokaklarda nöbet tutmaya başladılar ve neredeyse 1 aya yakın demokrasi nöbetine giden insanlar meydanları doldurmaya başladı. Sosyal medyada ise birçok kişi 1 günde çekişmiş fotoğrafları ile her hafta nöbete gittiğini söyledi. Bugün başlayan 15 Temmuz haftası ile birlikte insanlar 15 Temmuz’u anmak için bir hafta boyunca nöbete gidecekler. Bunun akabinde bütün Türkiye’nin 15 Temmuz 2017 gecesi sokaklara dökülmesi bekleniyor. Cumartesi gününe denk gelen bu özel günlerde milyonlarca vatan sevdalısı sokaklara inecek ve darbe günü olduğu gibi sabahlara kadar meydanlarda bayram havası yaşatacak.

PENDİK BELEDİYESİ 15 TEMMUZ NÖBETİ İÇİN MEYDAN BELİRLEDİ

Pendik Belediyesi’nin resmi web sitesine baktığımızda Gazipaşa Meydanı duyurusunu görüyoruz. Bu nöbetler ve yapılan her türlü anma programını şehitlerimize armağan ediyoruz. Darbe günü ülkesini korumak için kurşun önüne kendini atan birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı şehit oldu. Şehit olan vatandaşlar için teker teker programlar düzenleniyor ve belgeseller yapılıyor. Pendik Belediyesi bütün milleti saat 21.00’de Gazipaşa meydanına çağırıyor. 15 Temmuz haftası boyunca gerçekleşmesi beklenen program ise yine Pendik Belediyesi’nin web sitesinden vatandaşlar için belgelendi.

HER AKŞAM 22.20’DE SELA OKUNMAYA BAŞLANACAK

Yayınlanan programa baktığımızda her akşam saat 22.20’de sela okunduğunu görüyoruz. Sela okunduktan sonra ise genelde marşlar, dualar ve bunu gibi programlar başlatılıyor. Gece yarısına ramak kala ise Belediye tarafından 23.30 civarlarında ücretsiz çay,çorba ve sandviç servisi başlıyor. Pendik sakinleri bu nöbetlerde kesinlikle tekrar vatan sevgisini, birlikteliği yaşayacak. Bunun akabinde belediyenin 15 Temmuz günü için toplu bir sabah namazı programı bulunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *