Payitaht Abdülhamid zirveden düşmek bilmiyor

Payitaht Abdülhamid’e olan ilgi her geçen artıyor. TRT ekranlarının en çok izlenen dizilerine bir tane daha eklendi. Payitaht Abdülhamid’e yapılan hain planlar ve daha nicesi TRT’de vatandaşımıza anlatılıyor.


TRT 1 ekranlarda son zamanlarda ekranlara gelen tarihi dizilere olan ilgi oldukça yüksektir. Bu anlamda ünlü oyuncularında bu dizilerde yer alması gerçektende çok iyi oluyor çünkü dünyanın izlediği oyuncuları tarihimizin filmlerinde görmek bizleri çok mutlu ediyor. Payitaht Abdülhamid son zamanlarda çok ciddi bir izlenme oranına sahiptir çünkü sürekli olarak reyting sırlarında üst sıralarda kalıyor. Bu anlamda Türkiye’nin geçmiş tarihine olan ilgisi çok daha fazla oluyor. Osmanlı’nun son padişahı olan 2. Abdülhamid’i bazılarımız bilmiyorlardı ki halen bilmeyen insanların olduğunu tahmin edebiliyoruz.

OSMANLI DEVLETİNİ TARİHTEN YOK EDEMEDİLER

Avrupa’nın birleşip Osmanlı’yı yok etme planını anlayan zamanın padişahı 2. Abdülhamid, çok zekice hamleler yapmış ve Osmanlı’nın topraklarını korumuştu. Bunun akabinde ayrıca en çok merak edilen şeylerden birisi olan Osmanlı borçları kapıya dayanmıştı. Osmanlı’nın borçlarını ödemeyeceğini bilen hainler borçlar karşısında toprak talep ettiler. Payitaht Abdülhamid dizisinde ise Osmanlı’nın son hükümdarının yaşadığı sorunlar anlatılıyor.

Osmanlı Devleti’nin şu zamanlarda tekrar geri geldiğini görebiliyoruz çünkü Türkiye artık başka ülkelere borç veriyor ve aynı zamanda birçok ülke Türkiye’den korktuğu için kendi ininden çıkamıyor. Tatlı rakip ‘Diriliş’i halen geçemeyen Payitaht Abdülhamid dizisinin hayranı bir hayli fazladır ve bazı zamanlarda çok büyük reyting rekoru kırmaktadır. TRT’nin başarısı her geçen gün katlanıyor ve yerli diziler her gün izlenme rekoru kırmaya başlanıyor. Payitaht Abdülhamid’e yapılan hain oyunlar bu dizide ele alınıyor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *