Oyun piyasasında oyunculara milyon dolar hediyeler veriliyor

Oyun piyasasında oyunculara milyon dolar hediyeler veriliyor ama bu oyunları sevmeyen kullanıcılar farklı yollardan bu hediyeleri almak için güzel bir çalışma yapıyorlar. Oyuncular artık profesyonel olarak yol izlemeye başladı.


Hem teknolojinin hem de internetin gelişmesiyle birlikte oyunlardan ziyade oyuncular çok büyük bir önem taşımaya başladı. Bu duruma örnek vermek gerekirse özellikle strateji oyuncularına olan ilgi her geçen gün artış göstermeye başladı. Türkiye’de bazı strateji oyuncuları birleşerek kendilerine özel ev açıyorlar. Bu evlerde sürekli olarak oyun oynuyorlar ve hatta akşamlar nöbetçi oyuncu görmek bile son derece mümkündür. Oyunların finallerinden bu kadar büyük paralar verildiğini duyan herkes aslında oyun piyasasında oldukça büyük bir hasılat alabiliyor. Bu pastayı gören birçok oyuncu ise bu işi ciddiye alarak oldukça büyük yatırım yapıyorlar. Bir oyun evi açmak son derece zordur. Son sistem bilgisayarların yanında oyuncu koltuğu ve aynı zamanda oyuncu ekipmanları olması gerekiyor. İşte bunların hepsi para olduğu gibi bunları temin ettikten sonra oluşan arızalarda da bir hayli para harcanıyor. İnternetajans.net editörlerinden Hüseyin iyi bir oyuncudur. Kendisi online olarak savaş oyunu oynuyor ve bu oyunu oynarken internet üzerinde canlı yayın yapıyor. Canlı yayın ile para kazanan Hüseyin oyundan herhangi bir para almıyor.

OYUN SEKTÖRÜNDE HER YÖNLÜ PARA KAZANILABİLİR

Oyun sektöründe para kazanmak son derece basit olduğu gibi aynız amanda bu sektörde oldukça büyük yatırımlar yapmak herkesin oldukça sevdiği şeyler arasında yer alıyor. Milyon dolarlar kazanamayan veya bu tür yatırımlar yapamayan insanlar genelde günde 1-2 saat oyun oynayarak kendilerini idare edebilecek bir oyun kurmayı çok daha iyi hissediyorlar. Oyun oynamak için yapılması gereken en önemli şeylerden birisi genel olarak ele alınan bir diğer konu hangi oyunun seçilmesi gerektiği oluyor. Mobil oyunlar yada bilgisayarlar üzerinden oynanan online oyunlara baktığımızda para kazanmak için oldukça fazla seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında strateji oyunları en fazla para kazandıranlar arasında olduğu gibi aynı savaş ve araba yarışı oyunlarından da para kazanan birçok oyuncu vardır.

OYUNDAN PARA KAZANMAK YERİNE CANLI YAYINDAN KAZANIYORLAR

Bazı oyuncular yukarıda bahsettiğimiz oyunları oynamayı sevmiyor olabilirler. İşte bu durum sonucunda ortaya yeni kazanç yolları çıkıyor. Mesela bir oyuncu GTA oynayarak oyundan para kazanamayabilir ama bu oyunu oynarken canlı yayın yaparsa canlı yayından bağış toplayabilir. Bu bağışlar sonrasında yeni bir kazanç planı olarak Youtube gibi video platformlarında güzel bir video hazırlayarak reklamlardan da gelir elde edebilir. Kısacası oyun piyasasında nasıl olursa olsun her türlü bir kazanç yöntemi vardır. Bu kazanç yöntemlerini değerlendirmek için yapılması gereken çok fazla bir şeyde yoktur aslında! Sizde bir yol seçin ve bu yola girerek gelir etmeye başlayın.Evet belki haber başlığında yazdığımız gibi milyon dolarlar kazanamayacaksınız ama en azından harçlığınız çıkaracak, okulunuza devam edebileceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *