ÖSYM milyonların beklediği sayfayı az önce aktif etti

Milyonlarca öğrencinin beklediği haber az önce geldi. ÖSYM son dakika LYS sonuçlarını resmi web sitesi üzerinden duyurdu. Yoğunluktan dolayı siteye erişimde büyük zorluk yaşanıyor.


ÖSYM’nin sayfasını haftalardır milyonlaca öğrenci açıp açıp kapatıyordu. Son gelen haber bizi de sevindirdi çünkü bugün açıklanan LYS sonuçları ile birlikte binlerce üniversite adayı tekrar üniversiteli olabilecek. Bu sene üniversiteye katılımın oldukça fazla olması bekleniyor. Milyonlarca öğrenci şuan LYS sınavında kaç puan yaptığını oldukça merak ediyor ama şuan merak edilen konulardan birisi puanlar değil sıralamalar oluyor. Sizde eğer sınava girdiyseniz ne duruyorsanız hemen ÖSYM sitesine girin ve sınav sonuçlarını kontrol edin.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ OLACAKLAR ŞİMDİDEN HEYECANLANIYOR

Eylül ayında başlayacak eğitim ve öğretim dönemi güz dönemi ile başlayacak. Birçok okul araya bayram tatili girdiği için kayıtları Ağustos ayında almaya başlayacak ama okulların 18 Eylül’de başlayacağını söyleyelim. Üniversite için yurt kayıtları, ev kiralama dönemleri ve bunun gibi birçok detay ailelerinde yardımıyla önümüzdeki aylarda yapılacak. Öğrenciler ise 5 yıllık üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra artık hayata atılacaklar. Genç yaşta iş hayatına atılmak sonrasında oldukça büyük başarılar getiriyor.

YERLEŞEN ÖĞRENCİLER İÇİN STRESLİ DAKİKALAR BAŞLIYOR

1 hafta içerisinde tercihlerin başlaması bekleniyor. Tercih döneminden sonra ise birçok öğrenci yıllardır yaşadığı yeri 18 yaşında terk edip üniversite için başka bir şehre yerleşecek. İlk başta aileyi, mahalleyi ve arkadaşları bırakıp üniversiteye gitmek zor gelecektir ama sonrasında hayatta oldukça büyük bir tecrübe olduğunu çok iyi anlayacaksınız. Herkese tecrübe kazanacağı başarılı üniversite yılları diliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *