ÖSYM başkanı Ömer Demir neden istifa etti? İşte istifa nedeni (son dakika)

ÖSYM başkanı Ömer Demir yaşanan skandalların ardından istifa kararı aldığını açıkladı ve bu istifa mektubunu gerekli yerlere bildirdiğini de ekledi. Son dakika olarak servis edilen bu haberde ÖSYM başkanı Ömer Demir’in istifa nedeni belli oldu.


Son gelen bilgilere göre ÖSYM başkanı Ömer Demir istifa etti. Bu haberden sonra birçok mağdur öğrencininde merak ettiği şeylerden birisi yaşanan skandallardan dolayı hataların nasıl düzeltileceği ile alakalıdır. Binlerce öğrenci ilk olarak okul kazandığını gördü ama daha sonra güncellenen sonuçlarla yerleştirmesi iptal edildi. Geçen sene de DGS sonuçlarında ayrı bir skandal söz konusu olmuştu. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir istifa ettiğini canlı yayın ile birlikte açıkladı. Demir yaptığı son dakika açıklamada “İlgili personelin kasıt taşımayan dikkatsizlikleri sonucu ortaya çıkan yerleştirme hatası nedeniyle ÖSYM’nin kurum olarak tartışılmasının önüne geçmek maksadıyla görevden ayrılma talebimi ilgili makama bugün itibarıyla sunmuş bulunmaktayım.” dedi. Bu açıklamayla birlikte gerçekten de oldukça şaşırtan Türkiye gündemine bir yenisi daha eklenmiş oldu.

ÖMER DEMİR İSTİFA NEDENİ: YAŞANAN SKANDALLAR

Başkan konuyla alakalı olarak birçok yorum bulundu ve bu yorumlarını canlı yayın ile 80 milyona aktardı. Zaten akşam haberlerinde de konuyla ilgili olarak birçok detayın vatandaşa sunulacağı söylendi. Bazı öğrenciler yıllardır bu sınava hazırlanıyor bazıları ise ilk defa hazırlandığı halde çok büyük sorunlarla karşılaşıyor. Bu anlamda yaşanan bu skandalların ÖSYM başkanı tarafından değil personel tarafından yaşandığını düşünüyoruz. ÖSYM Başkanı Ömer Demir, yerleştirme sonuçlarında skandal boyutunda bir hata yapılmasıyla ilgili olarak “Şaibeli diye bir şey söz konusu olamaz. Bu kural ilk kez bu yıl gelmiş. Üst üste gelince böyle bir hata ortaya çıkmış oldu. Şaibeli bir durum söz konusu olamaz. Bütün adaylar cevap kağıtlarına ulaşabiliyorlar” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *