ÖSYM başkanı kim olacak? Adaylar merak ediyorlar

ÖSYM yeni başkanı kim olacak sorusuna çok net cevaplar aranıyor.


Bugün merak edilen sorulardan birisi milyonların merak ettiği soru olan ÖSYM başkanı sorusu oluyor. Milyonlarca sınav girecek adaylar nasıl bir yola gireceklerini yeni başkan ile öğrenecekler. Cumhurbaşkanı ÖSYM başkanının yaptığı hatalar ve istifası olarak herhangi bir yorumda bulunmamıştı. İnsanlar ise ÖSYM başkanının istifasını günlerce konuştular ve mağdur olan öğrencilere ne olacak diye sordular. Geçen sene DGS sınavında da birçok öğrenci mağdur olmuş ve okula kazanamamıştı. Bununla birlikte DGS ile okul kazananlar 8 hafta okula geç başlamış, ek tercih ile giriş yapanlar ise 12 hafta geç başlamışlardı. Bu anlamda merak edilen en büyük detaylardan birisi ise bu oluyor. Konuyla ilgili olarak merak edilen en büyük şeylerden birisi elbette bu oluyor diyebiliriz ki bu anlamda en çok merak edilen bir diğer konu sınav sistemleri olacak. ÖSYM başkanı istifa ettiğin sınav sistemlerinde herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacak ve rutin sınavlar, sonuçlar takvime göre yayınlanmaya devam edecek.

1963 yılında doğan Ömer Demir 1988 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olarak iş baş yapmıştır. 1996 yılında doçent, 2009 yılında da profesör olmuştur. Anadolu, Kırıkkale, Çankırı Karatekin, Yıldırım Beyazıt ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitelerinde görev yapmıştır. 2003-2008 yılları arasında Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) görevini yürütmüştür. 2008 yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından YÖK Üyeliğine seçilmiştir ve YÖK Başkanvekili olmuştur.

YENİ ÖSYM BAŞKANI KİM OLACAK?

ÖSYM eski başkanı Ömer Demir Demir canlı yayın ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında “İlgili personelin kasıt taşımayan dikkatsizlikleri sonucu ortaya çıkan yerleştirme hatası nedeniyle ÖSYM’nin kurum olarak tartışılmasının önüne geçmek maksadıyla görevden ayrılma talebimi ilgili makama bugün itibarıyla sunmuş bulunmaktayım” ifadelerine yer verdi. Bu açıklamayla birlikte oldukça net bilgilerde ortaya çıktı. Şuan ÖSYM yeni başkanı kim olacak diye merak ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *