Müzik programlarına para ödemek gönlümüzü rahatlatıyor

Spotify ve Apple Music arasındaki rekabet devam ederken müzik programlarına para vermeyi çoktan kabul ettiğimizi gördük. Markete gittiğimizde 10 liralık bir şey bile bize fazla gelirken aylık olarak 10 liraya yakın para ödemek artık bir gereksinim haline geldi.


Bugün birçok şeye aylık olarak para ödüyoruz. Telefon faturasından tutunda yol parasına kadar birçok ihtiyaç aylık olarak belimizi ağrıtıyor. Bu ağrıdan kurtulmanın yolu elbette çok daha fazla çalışmak ve üretmektir. Üreten insan her zaman satış konusunda çok başarılı bir yere gelebileceği gibi aynı zamanda maddi konuda da oldukça büyük rahatlık sağlayabilir. Bu anlamda yapılması gereken en önemli şeylerden birisi internette yazılanları okumak olacaktır. Şuan dünya üzerinden en çok kullanılan iki tane online müzik programı vardır. Birisi Apple Music ve bir diğeri de Spotify’dır. Bu bahsi geçen müzik programlarını sizde kullanarak oldukça iyi bir frekans aralığında müzik dinleyebilirsiniz. Bu anlamda yapılması gereken en önemli şeylerden birisi hangi müzik programına kayıt olacağınız ile yakından alakalıdır. Apple Music daha iyi dense de Spotify kullanıcısının Apple Music’ten daha fazla olduğu biliniyor. Bu anlamda yapılması gereken en önemli şeylerden birisi başkalarının laflarına bakarak bu programlara kayıt olmaktansa deneme aşamalarıdır. Şuan Apple Music 3 ay ücretsiz olarak deneme sürümünü kullanıcılara sunuyor. Spotify için şuan deneme sürümü de var. İstediğiniz müzik programını seçmek için bu deneme sürümlerini kullanabilir ve akabinde ücretli uygulamalara geçiş yapabilirsiniz.

APPLE MUSİC UYGULAMASI HALEN SPOTİFY’IN ALTINDA!

Bugün birçok insanın Apple marka telefonlarda Spotify müzik programını dinlediğini biliyor muydunuz? Eskiden müzik piyasasında en önemli uygulamalardan birisi elbette İOS marketti. Buralardan sizde ücretli olarak müzik satın alabiliyordunuz. Tek bir parçaya 10 lira versek bile bunu yapan milyonlarca insan vardı. Bunun akabinde yine merak edilen konulardan birisi olan Apple Music ve Spotify karşılaştırmasında en çok ilgi gören şeylerden birisi genel olarak Apple’ın bu alanda yaptığı en büyük kıyaslama oluyor diyebiliriz. Apple marka telefon kullandığı halde birçok insan halen Spotify kullanmayı tercih ediyor. Bazıları çalma listesinden dolayı, bazıları da fiyattan dolayı uygulama değiştirmeye pek olumlu bakmıyor. Halbuki iki uygulamada da fiyatlar aşağı yukarı aynıdır. Apple Music başarılı adımlarla aylık abone sayısını artıyor ama halen Spotify’a karşı bir üstünlük sergileyemedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *