Muğla’nın plajlarında parmak üstünde yürüyüş başladı

Türkiye’de 10 günlük bayram tatili dolayısıyla tatil yerlerine akın akın gidiyorlar. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar hem tatil yapmak için hem de çok daha rahat bir şekilde kurban kesmek için ülkemize geliyor. Bayram tatilinde Bodrum’a olan akınlar için bu haberimizi sonuna kadar inceleyin.


Türkiye’de 10 günlük bayram tatili dolayısıyla tatil yerlerine akın akın gidiyorlar. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar hem tatil yapmak için hem de çok daha rahat bir şekilde kurban kesmek için ülkemize geliyor. Türkiye’de bayramlar gerçekten de bir hayli fazla oluyor çünkü bayramlara olan ilgi devlet tarafından da destekleniyor. Kurban bayramında yüz güldüren haber ise 10 günlük tatil dolayısıyla turizm sektöründe de gelecek gibi duruyor. Tatilin 10 güne çıkarılması turizm sektörüne doping etkisi yapacağı gibi milyonlarca insanında aslında son tatillerine yapmasına sebep olacak çünkü sonbahara çok az bir süre kaldı. Gözde tatil mekanlarından olan Bodrum’da, bayrama çok az süre kala özellikle yurt içinden gelen tatilciler çoktan yerleşmeye başladılar. Sadece Türkiye’den değil yurt dışından da Türk ve diğer milletlerden insanlar bu tatil beldesine yığın yığın geliyorlar. Emniyet, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri aldığı ilçede bu sabahtan itibaren kentin girişinde uzun araç kuyrukları oluştu ki bu kuyruğun özellikle Cumartesi ve Pazar günü rekora gitmesi bekleniyor.

Yerlilerin yanı sıra İsviçre, İsveç, Almanya, Danimarka, Belçika ve Hollanda’da ve diğer ülkelerde de yaşayan Türk vatandaşların da kente yoğun ilgisi her saat artış gösteriyor. Plajlar tatilcilerle dolup taştı, otel rezervasyonları turizmcilerin istediği gibi gelişti ve yüz güldürdü. Türklerin yanı sıra Rusya’dan tatil beldelerine yoğun bir talep var. Bu talep bayramda da devam ediyor ki bu bayram su sporu da bayağı bir para kazandıracak. Bazıları deniz tatili yaparken bazıları da doğa tatili yapıyorlar. Doğa tatili yapanlar genelde orman veya tabiat parklarına akın ederken çoğunluk ünlü plajların olduğu beldelere gidiyorlar. İstanbul’da Adalar ve Bayramoğlu gibi birçok belde de denize girmek mümkündür ki burada deniz oldukça temizdir ve şezlong bulabilirsiniz. Şezlong haricinde loca kiralamakta mümkün olacaktır ki genelde tercih locadan yana oluyor. Son gelen açıklamala göre Bodrum plajlarında adım atacak yer yok, oteller tam kapasite çalışıyor ve plansız yola çıkanlar yatmaya yer bulamıyorlar.

Tatile giden birçok vatandaşın tercihi genelde internetten araştırmalarla olduğu için Bodrum gibi ünlü plajların olduğu yerlerde oldukça fazla bir ilerleme kayıt etmek bir hayli zor oluyor diyebiliriz çünkü tatilde dinlenmeniz gereken çok daha fazla yoruluyorsunuz. Tatil için sessiz, sakin ve ses olmayan yerleri tercih edin. Tercih edebileceğiniz bu yerlerde oldukça fazla detaylar bulunuyor. Eğer sizde bu tür detayları merak ediyorsanız söylediğimiz her türlü detayı sonuna kadar okuyun çünkü tatil için Kars yada Artvin’de oldukça iyi bir seçim olacaktır. Bu anlamda sizinde araştırmaları bu tür yapmanız gerekecektir diye düşünüyoruz. Türkiye’de Çanakkale gibi yerlerde de çok ama çok güzel denizler ve plajlar vardır. Sizde buralara akın ederek sakin bir tatil yaparak, tatile çıkma amacınız olan dinlenmeyi çok iyi yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *