Microsoft pes etmedi! Yeni telefonlar için kolları sıvadı

Microsoft’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir model gelecek yılın ilk çeyreğinde piyasaya sunulacak. Telefonun fiyatının el yakması bekleniyor.


Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Microsoft, Nokia’yı satın aldıktan sonra oldukça büyük bir bütçe ayırarak akıllı telefon piyasasına girmişti. Dünyanın en köklü firması olan Nokia ile anlaşması gereği belirli bir süre Nokia telefon üretmeyecek ve piyasaya yer almayacaktı. Öyle de oldu ve Nokia yıllardır hiçbir atılım yapmadı. Microsoft’un akıllı telefon piyasasından çekilmesinden sonra ise Nokia bu sefer yeni modelleri ile ortaya çıktı. Microsoft’tan bugün gelen haber ise bizleri sevindirdi çünkü halen sektörde nefes almaya çalıştığını gösterdi. Büyük ekran ve renkli telefonları ile sektörde yer edinemeyen Microsoft’un en büyük inadı ise işletim sistemiydi.

WİNDOWS 10 MOBİL UYGULAMALARINA DESTEK VERİLMEDİ

Microsoft’un en çok sattığı işletim sistemlerinden olan Windows 1o için bazı güncelleştirmeler yapıldı ve şirket tarafından üretilen modellere bu işletim sistemi atandı. İlk başta telefonların satışı gayet iyiydi ama en çok kullanılan uygulamaların geliştiricileri sisteme destek vermeyince kullanıcılarda artık markanın akıllı telefonlarına yönelmedi. En çok kullanılan uygulamalardan olan Whatsapp, Facebook, Snapchat ve diğer uygulamaların geliştiricileri güncelleştirme yapmayınca uygulamalar bozuldu.

GELECEK YILIN İLK ÇEYREĞİNDE PİYASAYA SUNULACAK

Windows ise bu tür hatalarını düzelterek yeni bir telefon çıkarak. Sektöre ilk defa giren markanın birçok deneyim yaşadığından dolayı artık sektörde yer edinmesi bekleniyor. Windows tahminlere gelecek yılın ilk çeyreğinde üstünde çalıştığı modeli piyasaya sürece. Bu modelin diğer telefonları oyuncak telefon tasarımı yerine elit bir tasarım ve bununla birlikte pahalı fiyatıyla dikkat çekmesi bekleniyor. Eskiden sürümden kazanma stratejisi uygulanırken şimdi de ağırlık söz konusu oldu. Detaylar çok yakında bu sayfaya eklenecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *