Metrolarda alışık olduğunuz insan tipleri

Metrolarda sürekli olarak rast geldiğiniz bazı insan tiplerini bu haberde ele aldık. Eğer sizde bu insan tiplerini merak ediyorsanız bu haberimizde kahvaltı yapan tipinden, yer kapmak için balıklama ortaya atlayan insanlar bahsedeceğiz.


Metrolarda her geçen gün yeni bir insan tipi görmeye alışık hale geldik. Bu durum bizi elbette artık o insan tiplerine alıştığımız gerçeğini ortaya koyuyor. Metrolarda gördüğümüz bu insanları artık normal karşılıyor ve sanki bu yapılan hareketler doğalmış gibi onlara karşı bir tepki bile vermiyoruz. Bu insan tiplerine örnek vermek gerekirse her gün gördüğümüz metro araçlarında kahvaltı yapan, yemek yiyen veya istediği yere çömelip oturan insanlardır. insanlar artık 15-30 dakikalık bir yolculukta bile ayakta dayanamıyorlar. Alışkanlık haline gelen bu durum metro araçlarına insanların binmesini engelliyor çünkü 3-4 kişinin ayakta durabileceği yere tek bir insan oturunca peronlarda bekleyen insanların dışarıya çıkması gerekiyor. Bu insanlar dışında elbette bu bahsi geçen insanlardan çok daha insan dışı olan 2 ayaklı canlılarla karşılaşmak mümkündür. Bu canlılarında elbette bu haberimizde bahsedeceğiz.

PERONLARDA BEKLEMEK YERİNE BALIKLAMA ATLIYORLAR

Peronlarda bekleyen insan tiplerine örnek olarak birde az önce bahsettiğimiz insanları söyleyelim. Bu insanların genel durumuna baktığınızda tren geldiğinde peronda olmayan ama tren peronda olunca insanların inmesi için boş bırakılan orta alana giderek direkt olarak perona dalmaları genel özellikleri arasındadır. İşte bu insanlara izin vermemek gerekiyor ki biraz insanlıktan nasiplerini alsınlar. Bu anlamda yapılması gereken en önemli şeylerden birisi ise ne olursa olsun soğuk olmaya devam etmektir. Siz sırada beklerken gelip birisinin peronlara girmesine engel olun. Bu oldukça yerinde bir hareket olacaktır çünkü hakkınızı korumanız gerekiyor. Eğer sizde peronlarda bekliyor ama ortadan adam geçmesine izin veriyorsanız bu ilerleyen zamanlarda alışkanlık haline gelebilir ve hakkınızı herkese yedirebilirsiniz.

İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ İNSANLARA HAKKINIZI YEDİRMEYİN

Hakkınızı yedirmemek için hakkınızı korumayı alışkanlık haline getirin. Siz de ortada beklemeyi ve girip oturmayı yada metroda direk sahiplenerek yaslanmayı düşünebilirsiniz ama böyle bir durum kurallara uygun olmadığı için yapmıyorsunuz. Dolayısıyla başkasının kuralları ihlal edip gidip sizden önce oturmasına engel olun. Eğer oturmak istemiyorsanız bile buna engel olun çünkü bu tür insanlara birisinin insanlığı öğretmesi gerekiyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi vermek gerekirse hakkınızı koruyun ve gerekirse bunun için peronlarda bulunan güvenlik personelinden yardım alın. Merak ettiklerinizi bize yazın.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *