Metrolar sayesinde Türkiye kitap okumaya başladı

Türkiye’de bütün şehirleri kasıp kavuran mega proje metrolar sayesinde bütün Türkiye kitap okumaya başladı. Metroda kitap okuyan herkes evde kitap okumaya devam ediyor.


Eskiden Türkiye’de ulaşım araçları denince akla tren ve otobüsler gelirdi. Şuan ise Türkiye’nin her yerinde metro kullanılmaya başlandı. Özellikle İstanbul’da yerin altı demirlerle dolmaya başladı. İstanbul’da ki araç trafiğinden dolayı otobüsler artık tercih edilen bir ulaşım aracı olmuyor çünkü artık trafikten etkilenmeyen ulaşım yolları var. Anadolu Yakası yer altındaki metro ile hayat bulurken Avrupa Yakası metrobüsü ile kendini ön plana çıkarıyor. İşte bu mega projeler yaşam kalitesini yükseltiyor çünkü yer altındaki ulaşımda artık kitap okuyan sayısı artmaya başladı.

Otobüsle giderken vakti çok çabuk geçebiliyor olabilir çünkü etrafı izliyorsunuz fakat yer altında durum böyle değildir. İki son durak arası 36 dakika olan Kadıköy Tavşantepe metrosunda zaman gerçekten geçmek bilmiyor. Yarım saat size yarım gün gibi geliyor çünkü gerçekten yer altında zaman akmıyor. Hem kalabalık, hem havasızlık hem de yer altında olduğunu bilmek bizi ruhen başka birisi yapıyor. İşte bu durumda devreye kitaplar giriyor. Bazıları oyun oynasa da metrolarda kitap okuyan sayısı gerçekten çok ama çok fazla olmaya başladı.

metrolar-sayesinde-turkiye-kitap-okumaya-basladi-haberi

İstanbul’da ki metrolarda genel olarak kitap seçiminde roman ve kişisel gelişim kitapları ilk sırada geliyor. Bazıları gazete okumayı tercih ediyorlar ama roman okuyan sayısı gerçekten fazladır. Eğer sizde rutin hayatınızda kitap okumayan birisiyseniz ve metro kullanıyorsanız ince bir roman veya kişisel gelişim kitabı alın. İnanın bize hem yol çok kısa sürecek hem de siz ruhen rahatlayacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *