Metrobüs seferleri FSM köprüsüne aktarılıyor

34AS ve 34Z hatlarının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün bu gece kapatılacak olmasından dolayı FSM köprüsü istikametini kullanacağı belirtildi. Acıbadem, Altunizade, Burhaniye ve Boğaz Köprüsü duraklarına 02.00 itibarıyla sefer yapılamayacaktır. 


Bu gece çift yönlü olarak trafiğe kapatılacak olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü anma programlarına hazırlanacak. Köprünün çıkışında yapılan anıt yine programların başladığı gece açılacak. Şehitler anıtını Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte devlet adamlarının açması bekleniyor. Vatandaşın aklına gelen ilk soru ise metrobüs seferleri oluyor. Metrobüs seferlerinin de programlar sebebiyle kapatılan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün trafiğe kapatılmasından dolayı istikametin değiştirilmesi planlandı.

ANADOLU AVRUPA YAKASI METROBÜS SEFERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILACAK

İETT resmi web sitesindeki operatörlerden aldığımız bilgiye göre köprünün kapanmasından dolayı metrobüs hatlarında bir değişiklik olmadığı fakat istikametin değiştiği tarafımıza aktarıldı. İETT canlı hizmet operatörlerinden aktarılan bilgide, ’34 AS ve 34 Z numaralı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü geçişli hatlarımız, Pazar günü etkinlikler bitimine kadar FSM (2.) Köprüsü güzergâhı, Çamlıca bağlantı yolundan Göztepe Köprüsü’ne gelerek, E5 karayolu üzerinden Uzunçayır Kavşağından dönerek Söğütlüçeşme istasyonuna gidecektir.  Metrobüs araçlarımız Söğütlüçeşme – Zincirlikuyu arası geliş ve gidişlerde aynı güzergâhı kullanacaklardır.’ denildi.

34AS VE 34Z HATLARI ÇALIŞACAK MI?

Yukarıda canlı operatörlerin yaptığı açıklamaya göre hatlar çalışacak fakat Uzunçayır durağından sonra bahsi geçen hatlar diğer duraklara girmeden FSM köprüsü bağlantısına girerek yol alacaklardır. Böylece Acıbadem, Altunizade, Burhaniye ve Boğaz Köprüsü duraklarına sefer yapılamayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adalet Bakanlığı personel alımı haberinde flaş gelişme

Adalat Bakanlığı'nın personel alımı listesi hakkında detaylar belli oldu. 300 personel alımı için sınav yerleri de belli oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.