Mersin sokaklarında bir tane bile canlı kalmadı!

Mersin’de sıcaklıklar can yakmaya başladı. Şehir merkezleri ve ilçe parklarında bir tane bir canlı olmadığı gibi herkes evinde vakit geçirmeyi çok seviyor.


Türkiye aşırı sıcaklardan dolayı oldukça zor anlar yaşıyor. Yakan sıcaklardan en çok etkilenen illerimizden bir tanesi Mersin ilimiz oldu. Mersin tam anlamıyla yanıyor diyebiliriz çünkü sıcaklardan 45 dereceyi bile geçti. Sıcaklıkların çok daha fazla artması beklenirken derecelerin Mersin’de bu kadar artması insanları evlerine kapattı. Eskiden insan kaynayan şehir merkezleri, ilçe merkezlerine adım bile atılmıyor.

ANAMUR’DA SOLUĞU DENİZDE ALIYORLAR

Akşam saatlerinde çok daha fazla insanın merkezlere inmesi bekleniyor. Şuan caddelerde ve şehir merkezlerinde olan birçok insan ağaç altında vakit geçiriyorlar. Bizde evden bakkala gidip ekmek almaya bile korkuyoruz çünkü sıcaklıklar tam anlamıyla saç baş yakıyor. Özellikle Mersin’in Anamur ilçesi tam anlamıyla yanıyor. Herkes soluğu denizde alıyor ama birde sabahtan akşama kadar çalışan insanlar var. Onlarda sıcak altında çalışarak oldukça büyük bir şeyi başarıyorlar.

ŞEHİR ÇERNOBİLE DÖNDÜ

Bazı insanlar denizin çok daha sıcak olduğunu iddia ediyorlar. Bazıları ise evde soğuk su ile bile duş alırken suların sıcak aktığını söylüyorlar. Böyle bir durumda okuyucularımıza tavsiyemiz buz banyosu yapmaktır. Sizde buz dolu bir kap ile duş alabilir veya buzları havuza doldurabilirsiniz. Mersin’in sokakları an itibarıyla nükleer felaketin yaşandığı Çernobil’in sokakları gibi hayalet şehre dönüştü. Sokaklar ve şehir merkezleri bomboş! Herkes evine kapanıp güneşin batmasını istiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *