Mekanik klavye çılgınlığı ülkemizde trend oldu

Mekanik klavye çılgınlığı son zamanlarda dünyada değil bizim ülkemizde de trend oldu. Sağlık ve kalite için mekanik klavyeyi bu haberimizde ele aldık.


Mekanik klavye çılgınlığı son zamanlarda dünyada değil bizim ülkemizde de trend oldu. Normal klavyeden farklı olarak herhangi bir artısı yok ama fonksiyonlar ve ses çıkarma özelliği en çok beğenilen şeyler arasında yer alıyor. Bu duruma örnek vermek gerekirse tuşlarının farklı renk seçenekleri ile aydınlatılmasından tutun da, yazarken farklı bir ışık yapısı kurmak bu klavyelerde mümkün oluyor. Burada önemli olan tek şey klavyenin yazılımı oluyor ki siz renkleri ve renk şemasını değiştirmekte tamamen özgürsünüz.

MEKANİK KLAVYE KULLANAN YILLAR ÖNCESİNE GİDİYOR

Eskiden daktilo vardı ve o daktilo sesi bile gerçekten çok ama çok önemli bir şeydi. Bunun vermiş olduğu sebebiyet ile birlikte artık sizde mekanik klavyeler ile birlikte daktilodan çıkan ses benzeri bir ses ile yazı yazabileceksiniz. Bu hem çok zevkli olacak hem de çok rahat olacak. Mekanik klavyelerin avantajları saymakla bitmiyor. Normal klavyelerden farkı ise sağlıklı olması, sağlam gövdeye sahip olmadı ve elleri çok daha rahat ettirmesidir.

mekanik-klavye-haberi

2000’li yıllara kadar bütün klavyeler standart olarak mekanik şekilde satışa çıkardı ve bilgisayarlarda da böyle görülürdü ama bu anlamda merak edilen şeylerden birisi neden artık olmadığı oluyor. Üretim kolaylığı ve düşük maliyet yüzünden artık bu tür klavyeler yerine plastik, ileri teknoloji klavyeler satışa çıkıyor. Çok ama çok ucuza bu klavyeleri alabiliyorsunuz. Mekanik klavyelerde parmaklarınızın çok daha sağlıklı olduğu gibi aynı zamanda çok daha zevk alarak makale yazabiliyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *