Masaüstü bilgisayarlara olan ilgi her geçen gün azalıyor

Masaüstü bilgisayarlara olan ilginin azalması sektördeki fiyat politikasını bir hayli etkiledi. Masaüstü bilgisayarların fiyatları eski fiyatlarının 2 kat altında satılıyor.


2017 yılının sonuna geldiğimiz bu aylarda artık masaüstü bilgisayar kullanımının tam anlamıyla yok olmaya başladığını söyleyebiliriz. Artık ofislerde bile herkes laptop kullanıyor çünkü laptop kullanmak hem daha hızlı hem de işinizi eve götürebilmek son derece mümkündür. Konuyla ilgili olarak merak edilen bir diğer konu ise elbette laptop fiyatları oluyor. Masaüstü bilgisayarların fiyatı çok daha düşük bir seviyede iken laptop satın alırken ödemeniz gereken miktar çok daha fazla oluyor.  Birçok insan merak ettiği bu soruya bu haberimizde cevap bulacağız. Son zamanlarda büyük markaların yapmış olduğu gibi yatırımlar karşılık bulmaya başlıyor. Özellikle Microsoft ve Samsung laptop üretimi hakkında oldukça büyük bir yatırım yaptı. Samsung laptoplar zaten her yıl standart olarak 1 satış rakamına ulaşıyordu fakat Microsoft başkalarının yaptırdığı bilgisayarları satarken zorluk çekiyordu. En son tanıtılan Microsoft’un oldukça iddialı laptop modeli olan Surface book hem fiyatı ile hem de özellikleri ile tam anlamıyla insanların beğenisini topluyor. Eğer sizde bir laptop satın almak istiyorsanız Microsoft banka laptoplara bakmanızı öneriyoruz çünkü Microsoft bu bilgisayarların Apple’ın Macbook bilgisayarlarından çok daha hızlı olduğunu söylüyor.

Üstelik son çıkan Microsoft marka laptop ların hem dokunmatik hem de klavye ile olduğunu söylemek bize de heyecanlandırıyor. Microsoft marka bilgisayar satın almak istiyorsanız türkiye’de bunu yapmanız çok zor olacaktır çünkü son çıkan bilgisayarlar henüz ülkemize giriş yapmadı. Macbook satın almak istiyorsanız çok büyük bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum çünkü Apple’ın türkiye mağazaları var. İsterseniz Zorlu center mağazasından isterseniz de Akasya avm Apple mağazasından istediğiniz ürünü çok kısa bir zaman içinde satın alabilirsiniz. Şimdi gelelim niye laptopların bu kadar fazla tercih edildiğine.. İnsanlar artık masaüstü bilgisayara almak istemiyor çünkü aldığı bilgisayarı uzun yıllar kullanmak istiyor. Özellikle öğrencilerin laptop satın almaları oldukça doğru bir harekettir çünkü lise ve üniversite eğitim yıllarında bilgisayarlarını yanlarında götürebilmek için gerçekten de çok önemli bir satın alma yapmış oluyorlar. Hem taşınması kolay hem de özellikleri daha fazla olan laptop kullanımına olan ilgi her geçen gün artıyor.

Eskiden şirketlerde kullanılan bilgisayar tipleri genelde masaüstü bilgisayarlarda fakat son zamanda bu da değişti çünkü artık patronlar çalışanlarına çok daha büyük kolaylık sağlamak için onlara özel bilgisayar ve onlara özel masa yapıyorlar. Dolayısıyla siz de laptop ile işçi sayısını biliyor ve çok daha kolay bir şekilde adapte olma süresini aşabiliyorsunuz.masaüstü bilgisayarların satışı almaya başladığında fiyatlarında da oldukça büyük bir gerileme oldu. Eskiden iki veya üç bin liraya satılan bilgisayarlar günümüzde iki kat geriye düştü. Bunun en büyük sebebi ise insanların masaüstü bilgisayarlara olan ilgisinin düşmesi ve şirketlerin masaüstü bilgisayarlar için üretmiş olduğu donanım parçalarının ellerinde kalmaması için yaptığı kampanyalardır. Siz de her bilgisayar ile ilgili bir meslek edinmek istiyorsanız kendi ofisinize masaüstü bilgisayar satın almak oldukça iyi bir hareket olacaktır çünkü hem ucuzdur hem de donanım olarak oldukça büyük donanımları uygun fiyata satın alabiliyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *