Marketler kurbanlık fiyatları araştıranlara göz dolduran haberi verdi

Marketlerde satılan Kurbanlık fiyatlarını merak ediyorsanız bu haber tam size göre! Çok ucuza satın alabileceğiniz kurbanlık almadan bağışta yapabilirsiniz.


Kurbanlık fiyatlarını araştıran genel olarak hem ucuz hem de dolgun kurban bulmak için birçok araştırma yapar. Bütün vatandaşlar değişik bir yolla hayvan satın alır. Bu duruma örnek vermek gerekirse bazı vatandaşlar çok daha erkenden köye giderek kurbanlık satın alırken bazıları son güne kadar bekleyerek kurban fiyatlarının düşmesini bekler ama genelde sona kalan dona kalıyor çünkü dolgun ete sahip hayvanların hepsi satılmış oluyor. Bu bahsettiğimiz elbette büyükbaş hayvanlardan kaynaklanıyor diyebiliriz. Marketlerde ise son 2 yıldır hayvan satılmaya başlandı. Sadece kurban bayramlarında satılan bu kurbanlıkların fiyatı az önce gelen habere belli oldu. Sizde Migros gibi büyük marketlerden direkt olarak küçükbaş hayvan alarak hem ekonomik bir kar edebilir hem de alış verişi ile ekonomiye can verebilirsiniz. Kurban Bayramı öncesi büyük marketler kurbanlık fiyatlarını açıklayınca bu kadar ucuza kurban kesebilecek insanlar elbette çok sevindiler. Kurbanlık fiyatlarını açıklamaya başlayan Migros ve CarrefourSA’dan kurban almak isteyenler sadece 950 TL ödeyerek kurbanlık alabilecekler.

KÖYDEN GELEN HAYVANCI ŞEHİRDE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN SATAMIYOR

Bu tür marketlerde yapılan kampanyalar elbette birçok vatandaşı sevindirirken bazı hayvancılar çok daha pahalıya küçükbaş hayvan sattıkları için kurbanlık satamıyorlar. Bu anlamda köyden şehre gelip çok daha fazla kar etmek amacıyla pahalıya hayvan satan hayvancılar çok daha uygun fiyata alıcı bulabiliyorlar. Bu durum elbette bizi üzüyor ama böyle olması bir yandan da bizi sevindiriyor çünkü rekabetin olduğu yerde kalite ve ücret her zaman beklediğimizden çok daha iyi oluyor. Bu duruma örnek vermek gerekirse marketlerde satılan 950 TL olan küçükbaş hayvanlara karşı kendi hayvanlarını satışa çıkaran bir çiftçinin yapacağı en önemli şey bir satış planı belirlemek olacaktır. Bu durum sonucunda çok daha ucuza satılabilecek olan köyden gelen küçükbaş hayvanlar sonucunda hayvancı çok daha fazla hayvan satma imkanına sahip olacaktır diye düşünüyoruz. Konuyla ilgili olarak Kurban bayramına yakın bir haber daha yapacağız.

MARKETLERDEN BAĞIŞTA BULUNABİLMEK ARTIK MÜMKÜN!

Sizde kurban kesecek kadar parayı biriktirmekte zorluk çektiyseniz çok küçük miktarlara bağışta bulunabilirsiniz. Öte yandan tercih eden müşteriler bağış yapabilecekler ve kurbanlarını ZİÇEV (Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) ve Koruncuk (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar) Vakfı’na bağışlayabilecek. CarrefourSA’da ise “Küçükbaş Karaman Kurban Paketi” 990 TL, 1/7 oranında “Büyükbaş Kurbanlık Hisse” 1190 TL, “Küçükbaş Kıvırcık Kurban Paketi” 1090 TL, “Küçükbaş Keçi Kurban Paketi” 950 TL olarak açıklandı. Yani Kurban bayramında sevaba girmek isteyen herkes çok rahat bir şekilde kurban kesebilecek. Bu anlamda yapılması gereken en önemli şeylerden birisi araştırma yapmaktır. Sizde daha uygun fiyatlarda bağışta bulunabileceğiniz bir kurum bağışta bulunabilir veya ortaklarla ile birlikte kurban keserek ihtiyaç sahiplerine kurban eti verebilirsiniz. Kurbanlık fiyatlarını çok daha yakın bir zamanda sizlere aktaracağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *