Mangalcıların istilasına uğrayan sahiller yeniden hayat buluyor

İstanbul’da sahil kesimleri mangalcıların istilasına uğruyor. Mangal yapan vatandaşların kalktığı yerden pislik yağıyor. Sahilde herhangi bir güvenlik önleminin de alınmaması şaşırtıyor.


Türkiye’de her geçen gün iyi bir halen ekonomi sayesinde yaşam kalitesi sürekli olarak artmaya devam ediyor. Bu anlamda insanların hafta sonları aileleri ile birlikte iyi bir vakit geçirmek için istila ettiği sahiller normale dönmeye başladı. Özellikle resmi tatil günlerinde İstanbul’un sahilleri dolup taşıyor. İstanbul’dan gitmeyen insanlara ilk olarak arabalara atlıyor ve yasak olan yol kenarına arabalarını park ettikten sonra mangallarını yakıyorlar. Yapılan mangalların pislikleri ise genelde toplanmıyor ve o güzelim yürüyüş yolları mangal kömürü, kemik parçaları ve poşetlerle doluyor. Bu anlamda zabıtaların aldığı bir güvenlik önleminin de olmadığı çok net bir şekilde görülüyor.

PENDİK SAHİLİNDEN MALTEPE SAHİLİNE KADAR SAHİL İSTİLA ALTINDA!

Mangalcıların mekanları genelde Kartal ve Maltepe sahili oluyor. Pendik’te oturan vatandaş genelde kendi sahillerine giderken halk genelde Kartal sahiline gidiyor. Buralarda sadece mangal değil aynı zamanda nargile ve semaverde yakılıyor. Kömürler tıpkı tahmin ettiğiniz gibi çimenlerin ve ağaçların diplerine bırakılıyor. Bu anlamda önlemlerin alınması ve sahillerin mangalcıların istilasından kurtulması için yeni kanunların çıkmasını şiddetle istiyoruz. En azından belirli saatler arasında mangal için serbest olan sahillerde zabıtalarla birlikte insanlar saygılı bir birey olmayı öğrenebilirler.

TEK ŞERİT YETMİYOR İKİ ŞERİDE ÇIKARIYORLAR

Mangalcıların otoparkı genelde sahilde ayrılan cepler ve İSPARK olmuyor. Arabalarını göz önünde bulundurmak isteyen birçok vatandaş sahil yoluna arabasını park ediyor. Yol kenarına çekilen arabalara emniyet mensupları tarafından herhangi bir cezai işlem uygulanmıyor. Bu anlamda ayrıca özellikle Pendik’te vatandaş mangal yakmak için sahil yolunda 2 şerit park mekanı oluşturuyor. İskeleye kadar devam eden bu 2 şeritli parklarda çok büyük kazalar olabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *