LG’nin neden akıllı telefona yoğunlaşmadı belli oldu

Yeni bir akıllı telefon modeli çıkarmayan LG kan kaybetmeye devam ediyor. Açıklanan istatistiklere göre LG bu yıl yaptığı analizlerin çok daha altında bir kar oranına sahip olacak.


Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan LG’nin bu yıl akıllı telefona büyük bir bütçe ayırmadığını biliyorduk ama durumun bu kadar ciddi olduğunu tahmin bile etmiyorduk. Yabancı kaynaklı teknoloji sitelerinde dönen kulislere şirket bu yıl beklediği karı elde edemedi ve durumlar gün geçtikçe kötüye gidiyor. LG’nin şuan en çok satan ürünlerinden birisi akıllı telefonları, televizyonları ve ses sistemleridir. Dolayısıyla akıllı telefon pazarında kan kaybeden LG’nin diğer ürün yelpazelerinde de kar elde etmemesi durumunda iflas bayrağını çekeceğini tahmin ediyoruz.

VATANDAŞ YENİ MODEL TELEFONLARA RAĞBET EDİYOR

Bugün işsizliğin olduğunu söyleyen birisi çok büyük bir yalan söylemiş olur çünkü artık herkesin elinde son model akıllı telefonlar var. Senet ile telefon satışı başladığından bu yana en lüks markaların en pahalı modelleri artık rutin hayatta toplu taşıma kullanan insanların ellerinde dolaşıyor. Dolayısıyla insanlar eski model telefonları sevmiyorlar. Haklısınız ‘alo’ desin yeter ama artık bu devri çoktan kapattık. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılayan bir telefona sahip olduğu halde yine de en son çıkan modeli satın almak istiyor.

LG YENİ MODEL ÇIKARMAYARAK İNTİHAR İPİNİ BOĞAZINA ASTI

Yukarıda bahsettiğimiz yenisini alma istediği yüzünden LG’nin kan kaybettiğini düşünüyoruz. LG’nin yeni serisi halen çıkmadığı gibi aynı zamanda LG henüz bir yeni model akıllı telefonu çıkarmadı. Dolayısıyla insanlar geçmiş yıllarda üretilmiş bir telefonu satın almak yerine aynı fiyata yeni çıkan bir telefon almayı çok daha uygun görüyor. Dünyada halen İphone 5 satışlarının büyük kar elde ettiğini düşündüğünde LG’nin haklı olduğunu söyleyebiliriz ama maalesef insanlar hep güncel olanı almak ve onu tüketmek istiyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *