Kurumsallaşma yönünde şirketler köklü adımlar atıyor

Üniversite eğitimimiz boyunca aldığımız proje ödevleri bizi sektöre itiyor. Kurumsallaşma anlamında ilk adımlarımız okullardaki projeler ile başlıyor ve hayatımızı değiştiriyor.


Günümüzde birçok genç girişimcilik anlamında hatırı sayılır başarılar ile kendi işlerini kurma yönünde emin adımlarla ilerliyor. Üniversitelerdeki kulüpler ve bazı konferanslar bunun için ön ayak olduğu gibi para kazanma hırsı birçok genci bir an önce kendi işini kurmaya itiyor. Kurumsal olmak ise en büyük hedefleri olan bu gençlerin birçok anlamda harcama yapması ise şirketlerin sponsorlukları tarafından karşılanıyor. Devletimiz ise girişimci olan herkese büyük miktarda bir para hibe ediyor. Şirket kurup kurumsal olmak ise artık tam anlamıyla çok basit bir iş haline geliyor. Dolayısıyla şirket kurmak değil devamını getirmek girişimcilerin elde etmesi gereken bir şey haline geliyor.

İLK BAŞTA BİR HEVES BAŞLANAN PROJELER HAYATI DEĞİŞTİRİYOR

Üniversitelerde projelerin ne kadar sık olarak ödev verildiğini biliyorsunuzdur. Türkiye’de ki üniversite eğitiminde bu tür detaylar çok önemli çünkü öğrenciler bu şekilde kendilerini ifade etmeyi öğreniyorlar. Eğer sizde bu tür detayları merak ediyorsanız kesinlikle Türkiye’nin en iyi teknik okullarına girmek için çalışın. Bu anlamda profesyonel olarak çalışılması gereken detaylarında olduğunu sizlere söylemek istiyoruz. Birçok üniversitede projeler havada uçuşuyor ama siz yinede büyük üniversitelere girmeye çalışın çünkü teknokentleri sayesinde çok büyük şirketler sizi işe alabilirler.

HER ŞEY HAYAL ETMEKLE BAŞLIYOR

İstanbul’da yer alan İTÜ,YTÜ ve Boğaziçi Üniversiteleri eğitim alanında oldukça büyük başarılara imza atmış köklü üniversiteler arasında yer alıyor. Bu üniversitelere girdiğinizde hem çok iyi bir yabancı diliniz oluyor hem de birçok alanda oldukça lider konuma geliyorsunuz. Heves ile başlanan projelerle şirket kurmak bir hayal gibi gelebilir ama dünyada herkes bu işe böyle başladı. Bugün dünyanın en çok kazanan şirketi Google’da bir zamanlar sadece bir projeydi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *