Kurban Bayramı tatiline dair resmi bir duyuru yapılmadı

Kurban bayramına çok az bir süre kala vatandaş tarafından en çok merak edilen konulardan birisi kurban bayramı tatilinin 10 gün olup olmadığı oluyor. Devletimiz tarafından bayram tatilinin 10 gün olacağına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı.


Kurban Bayramı tatili ile ilgili şu an henüz resmi bir bilgi yayınlanmadı. Bütün vatandaş gelecek 10 günlük Kurban Bayramı tatili haberini bekliyor. Bazıları çoktan iş yerinden izin alarak 10 günlük tatil için rezervasyon yaptılar. Fakat memur olan ve özel sektörde çalışan birçok insan devletimizden gelecek 10 günlük tatil haberini sabırsızlıkla bekliyorlar. Bu konuyla ilgili olarak merak edilen en önemli şey lise meclisten çıkacak karar olacaktır. Her bayram 10 gün tatil olmazsa zaten resmi olarak 6 günlük bir tatil söz konusu oluyor.

Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili olarak 10 günlük tatile sıcak baktığını söylerken aynı zamanda diğer bakanlardan ve büyük devlet adamlarından da 10 günlük tatil için olumlu açıklamaları geliyor. Henüz resmi bir açıklama olmasına rağmen tatil beldelerinde büyük kampanyalar başlatıldı. Birçok insan şimdiden rezervasyon yapmak yerine Kurban Bayramı’nda özel arabasıyla birlikte denize gitmek istiyorlar.

Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen tatil için plan yapan vatandaşlar da var. Ayrıca merak edilen diğer sorulardan birisi ise Kurban Bayramı’nda toplu taşımanın ücretsiz olup olmayacağı konusu oldu. Özel araba kullanarak tatile gidecekler ise köprülerin ücretsiz olup olmadığını merak ediyorlar.

Yap işlet devret modeli ile yapılan Avrasya Tüneli veya Yavuz Sultan Selim Köprüsü bayramda ücretsiz olmayacak. Yine bu konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmadı fakat daha önceki bayram tatillerine baktığımızda böyle bir cevabı sizlere söyleyebiliriz. Kurban Bayramı ile ilgili olarak resmi bir açıklama yapıldığında Biz de bu haberi sizlerle paylaşacağız. Bizi takipte kalın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *