Kurban bayramı tatilinde oteller kapıya halı atacak

Kurban bayramı tatilinden dolayı şehir Çarşamba günü terk edilmeye başlanacak. Zafer bayramı ile bayram tatilinin birleşmesi sebebiyle vatandaş 6 gün tatil yapacak.


Ülkemizde Kurban bayramının heyecanı şimdiden yaşanmaya başlandı. Bayram için şimdiden tatil planları yapılmaya başlandı. Ramazan bayramı tatilinin kısa olmasına rağmen birçok ailenin yaptığı şey genelde araba kiralamak ve tatile gitmek oldu. Eğer sizde tatile gitmek istiyorsanız otellerde şimdiden yer ayırtmaya başlayın çünkü bayramdan kısa zaman önce yer bulamayacaksınız. Bazı oteller bu durumda bilerek yer açıyorlar ve siz gidince oda bulamadığınız için mağdur oluyorsunuz. Kurban bayramı tatilinin 6 gün olacağını hemen şimdi haberimizin başında söyleyelim.

ZAFER BAYRAMI TATİLİYLE BİRLİKTE TAM 6 GÜN TATİL YAPILACAK

Bu yıl Kurban bayramı 1 Eylül tarihinde başlıyor. Bütün müslüman alemi bayramın ilk günü olan 1 Eylül tarihinde kurbanlarını keserek ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtımına başlayacak.  Bu sene Diyanet tarafından düve kesiminin yasaklandığını da bu arada söylemek gerekiyor diye düşünüyoruz. 30 Ağustos tatili ile birlikte tatil tam 6 gün oluyor. Zafer bayramı tatili Perşembe gününe denk geliyor ve Cuma günü de Kurban bayramı arifesi olduğu için yarım gün tatil olacak. Bu nedenden dolayı otellere rezervasyonlarda büyük artış olacak. Muğla yerine sizde Çanakkale yada Artvin gibi turizm bölgelerinde tatil yaparak oradaki otellerinde büyümesine sebep olabilirsiniz.

ÇARŞAMBA GÜNÜ MEGA ŞEHİR TERK EDİLMEYE BAŞLANACAK

Özel sektörde ve bazı kamu kurum ve kuruluşlarında insanlar yarım gün olan tatilini tam gün yapmak için izin alacağı için bugününde tatil için harcanacağını söyleyelim. Bayram 4 gün boyunca devam edeceği için Pazartesi günüde tatildir. Dolayısıyla bayram tatili tam 6 gün olacaktır. İstanbul’dan çıkış günleri ise Çarşamba günü öğleden sonra ile Cuma günü gecesi başlayacaktır. Eğer sizde bu tarz detayları merak ediyorsanız bu haberimizin altına bayram tatili hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *