Kurban bayramı tatili kuruldan sonra 10 gün oldu

Dün yapılan bakanlar kurulu sonrasında Kurban bayramı tatilinin 10 gün olacağı açıklandı. Bu açıklama ile tatil beldesi işletmecilerinin yüzü güldü.


Kurban bayramı tatilinin dün yapılan bakanlar kurulu akabinde 10 gün olduğu açıklandı. Memurlar tam 10 gün tatil yapacaklar. Resmi tatil 10 gün olunca elbette şimdiden tatil planları yapılmaya başlandı. Turizm cennetlerinin full kapasite çalışması bekleniyor. Eğer sizde tatile gitmeyi düşünüyorsanız diğer vatandaşlar gibi çok tan rezervasyon yaptınız demektir. Konuyla ilgili olarak merak edilen bir diğer konu ise rezervasyon sürecinden sonra yapılması gerekenler olacak. Bu haberimizde mağdur olmamak için, hakkınızı aramak için yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz. Bu konuyla ilgili olarak bahsetmemiz gereken şey rezerv edilen odalardır. İnternetten online olarak bir yer ayırtmak istiyorsanız bunu elbette internetten yapabilirsiniz. İnternetten yaptıktan sonra ise telefonla onay almanız doğru bir hareket olacaktır. İşte bu aşamadan sonra yapmanız gereken bir şey yoktur. Otele gittiğinizde haberlerde izlediğiniz gibi size ayrılan odanın başkasına verildiğini duyarsanız eğer yapmanız gereken tek şey hemen polis çağırmak olacaktır. Sonuç olarak sizin otel kaydı yaptığınız mail adresine gelen bir onay maili var, cep telefonunuz ile oteli arayıp bilgi aldığınız bir konuşmanız da var. Bu tür durumlarda hakkınızı aramaktan korkmayın.

TÜRKİYE’DE TATİL BELDELERİ ARTIK TÜRKLERDEN TARAFINDAN KULLANILIYOR

Bundan yıllar önce Türkiye’nin cennet köşelerindeki otellerde her zaman turistler tatil yaparlardı. Durum yine böyle aslında ama artık oralar Türk vatandaşlar sahipleniyor. Otel sahipleri Türkler için özel olarak planlar yapıyorlar ve böylece yükselmeye başlıyorlar. Kurban bayramı tatilinin 10 gün olması turizm sektöründe patlama yapacak. Çok büyük bir kar beklendiği gibi aynı zamanda 10 günlük bu tatil boyunca İstanbul’dan milyonlarca insan çıkıp ülkenin çeşitli yerlerine gidecekler. Bunun akabinde yine tarihi mega şehir İstanbul’a giriş sayılarının da artması bekleniyor. Birçok konunun akıbeti önümüzdeki günlerde belli olacak. Eğer sizde bu tür detayları merak ediyorsanız bu haberimizi okuyun çünkü internette sizlere söylenen birçok şey doğrudur. Yani sizde bu tatil süresi boyunca adam gibi bir tatil yapmak için kalabalık yerlere gitmek yerine ülkenin bilinmeyen cennet köşelerine gidebilirsiniz.

AİLENİZ İLE BİRLİKTE GİDİN

Bugün birçok insan ailesiyle birlikte tatile gitmenin çok zor olduğunu dile getiriyor. Genel duruma baktığımızda durum aslında böyledir diyebiliriz. Yani eğer özel bir arabanız yoksa ve 2 çocuktan fazla çocuğunuz varsa otobüsler seyahat etmek ve tatile gitmek biraz zor olacaktır. Özellikle Antalya gibi tatil beldelerine gidecekseniz durum çok daha vahimdir. Birçok insanın merak ettiği bu tür durumlarda biz her zaman tren öneriyoruz. Sizde trenler ile hızlı ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Aileniz birlikte tatile gidecekseniz eğer ikametgah ettiğiniz yere yakın bir yerde gitmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Tatile gitmeyi düşünmüyorsanız önümüzdeki 10 günlük bayram tatilinde en azından ailecek plaja gidebilirsiniz.  Bu tatil sonrasında okullar başlayacağı için artık yoğun bir tempoda hem sizi hem de anneleri bekliyor olacaktır. Yoğun tempo öncesi bu tür bir doping çok iyi olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *