KOSGEB 14 bin lira maaşla uzman elemanlar arıyor

KOSGEB işinde uzman ve kıdemli olmak üzere 8 bilişim personeli alacak. İşbaşı yapacak personellerin maaşlarının ise 9-14 bin TL arasında maaş alacağı belirtildi.


Son gelen bilgilere göre KOSGEB dün yayınladığı bir bildiri ile birlikte 9-14 bin lira maaş ile bilişim elemanı arıyor. Bilgisayar mühendisliği okumanın artık para kazandırmadığı söylentilerinin olduğu ülkemizde bu maaşı duyan herkes tekrar bu bölüme girmek için yarışa giriyor. Bölümün puanları tekrar yükselmeye başladı ki birçok üniversitede öğrenciler bu bölümü kazanmak için yıllarca ders çalışıyor. Personel sayısının ilse 8 ile sınırlı olduğu açıklandı. İşin uzman ve kıdemli 5 adet bilişim personelinin alınacağı bilgisiyle birlikte birçok meslek mensubu sevinçten havaya uçarak hayal kurmaya başladılar.

KOSGEB DÜNYASINDA GİRİŞİMCİ OLAN KAZANIYOR

KOSGEB binlerce kişiye hibe ettiği para ile ülkemizde birçok insanın şirket sahibi olmasını sağlamıştı. Bununla birlikte birçok insan yine şirket açıp kurumsal takılmak yerine köy hayatına geçip çiftçilik yapmayı çok daha uygun bulmuştu. Eğer sizde KOSGEB dünyasındaki gelişmeleri takip ediyorsanız bu tür gelişmeleri yakından görebilirsiniz. Girişimcilere hibe edilen paraların akabinde şimdi gelen haberle KOSGEB kendisi istihdam etmek üzere 8 bilişim personeli alacak. Bilişim personellerinin maaşları ise 9 ile 14 bin TL arasında değişecek. Kıdemli personel için üst düzey bir maaş verilecek.

BAŞVURULARDAN 1 HAFTA SONRA SÖZLÜ MÜLAKAT BAŞLIYOR

Yüksek maaşla alınan 8 personel için başvuruların 8 Ağustos’a kadar süreceği biliniyor. 8 personel alımı için binlerce vatandaşın başvuracağını tahmin ediyoruz çünkü bu maaşı duyan vatandaş hemen başvuru için KOSGEB sitesine giriş yapıyor. Asgari ücretin biraz üstünde bir maaşla çalışan birçok girişimcinin başvurduğu pozisyonlar için bahsi geçen tarihten 1 hafta sonra seçilen adaylarla sözlü mülakatlar yapılacak. Bu mülakatlardan sonra ise şanslı kişiler brüt 9-14 bin TL maaş alarak işbaşı yapacaklar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *