Kilo verirken yapmanız gereken tek şey: Nefsinize sahip çıkmak

Kilolu insanların güç geçtikçe obezite hastalığına, diyabet veya şeker hastalıklarına alışkın oldukları biliniyor. Kilolarınızdan kurtulmak için bu haberimizde yazdığımız her şeyi hayatınıza sokabilirsiniz.


Kilo vermek için yapmamız gereken şeyler aslında öyle internette anlatılan veya televizyonlarda söylenen kadar zor değildir. Sadece Türkiye’de değil dünya üzerinde her geçen gün obezite sorunu artış göstermeye devam ediyor. Haliyle diyabet hastalıkları her geçen gün can almaya devam ediyor. Bu haberimizde kilo verme ile ilgili bilinen yanlışları ve yapmanız gereken her şeyi detaylar ile birlikte anlatacağız. Merak edilen konulardan birisi günde kaç öğün yemek yenilmesi gerektiği ve aynı zamanda bu öğünlerde ne yenmesi gerektiğidir? İlk olarak ele almak istediğimiz konum elbette kaç öğün yemek geminin gerekli olduğudur. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre gün içerisinde kaç öğün yemek yediğinizin hiçbir önemi yoktur. Sizde zayıflamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey disiplinli bir program yapmak ve bu programı uymaktır. İlo alan insanların en büyük sorunlarından birisi akşamları yemek yemektir.

KİLO VERİRKEN AKŞAMLARI YEMEK YEMEMEYE ÖZEN GÖSTERİN

Bu yüzden akşam 7 den sonra kesinlikle yemek yemeyin. Eğer geç saatlerde yapıyorsanız şekersiz bir kahve veya bir adet yeşil elma sizin iştahınızı kesecektir. Bu yüzden akşamları çok hafif yemek yemeniz gerekiyor çünkü insan vücudu uyurken sizin niyetiniz şeyleri ödemiyor ve bu size yağ olarak geri dönüyor. Yine türkiye’de yapılan en büyük yanlışlardan birisi kilo vermek için spor salonuna yazılmak ve spor salonundan çıktıktan sonra gidip tavuk döner yemektir. Zayıflamak istiyorsanız kesinlikle dışarıdan yemek yemeye bırakmanız gerekiyor. Dışarıdan yemek yemek istiyorsanız yiyebileceğiniz şeyler sınırlıdır. Bu aşamada zaten özel bir diyetisyene başvurmanız oldukça doğru bir hareket olacaktır.

İnternetten okuduğunuz pancar kürü, simit diyeti ya da bu gibi şey aldırış etmeyin çünkü bu tür diyetler kişiye özel değildir. Siz de kendinize özel bir diyet listesi oluşturmak için devlet hastanelerinden özel olarak kendinize özel bir diyet listesi oluşturabilirsiniz ve bu tamamen ücretsizdir. Eğer isterseniz siz de ücretli olarak bir diyetisyen tutabilir ve bu diyet için ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey nefsinize sahip çıkmak ve yemek yemenizi kısıtlamaktır. Sabahları süt içmeye, öğlenleri aydın içmeye ve akşamları da yoğurt yemeği alışmamız gerekiyor. Bunun akabinde yine bazı özel şirketlerin hazırladığı özel Shake tüketmek yine sağlıklı bir hareket olacaktır. Kilo vermek için yapmanız gereken en önemli şeyim disiplin olduğunu böylece anlatmış olduk. Şimdi gelelim inanma kısmına!

Kilo verirken yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi öncelikle inanmaktır. Peki bu inat nasıl oluyor da sizi zayıflatıyor diye merak ediyor musunuz? İnternette birçok motivasyon videosu izle meniz sizin için oldukça iyi bir hareket olacaktır. Bazı insanlara aylarca gaz verecek olan motivasyon videoları bazı insanlara sadece bir iki saat yetmektedir. Siz de hayalinizdeki elbiseleri giymek istiyorsanız veya hayalinizdeki arabada oturmak istiyorsanız kesinlikle inanarak bu işe başlayın. İnanıyorum demek maalesef tek başına yetmiyor. Sizde zayıflama aşamasında aylarca veya senelerce sürecek olan kilo verme işlemine inanmanız gerekiyor. İnandıktan sonra her şey çok daha kolay olacağı gibi aynı zamanda sizin de başarılı bir performans sergileyen ize yardımcı olacaktır. Zayıflama veya inanç ile ilgili destek almak istiyorsanız yine internette bu alanda mentorluk yapan birçok uzmandan yardım alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *