Kılıçdaroğlu adalet yürüyüşünü Maltepe’de sonlandıracak

Kemal Kılıçdaroğlu 2 haftayı geçen adalet yürüyüşünü İstanbul’un Maltepe ilçesinde büyük bir miting ile sonlandıracak. Yürüyüşün ise tam 1 ay süreceği belli oldu çünkü etkinlik için 9 Temmuz günü seçildi.


Kemal Kılıçdaroğlu CHP’liler ile Ankara’dan İstanbul’a adalet yürüyüşü yapıyorlar. Yaklaşık olarak 15 gün önce başlayan bu yürüyüşün 9 Temmuz günü sona ereceği biliniyor. Kemal Kılıçdaroğlu yüksek yaşına rağmen günde 20 kilometreden fazla yürüyor ve yaşıtlarını kıskandırıyor. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti arabaları ve korumaları takip ediyor. Bunun akabinde yürüyüşe bazı partililerde katılıyorlar ama genel olarak yürüyüşü yarıda kesiyorlar. Kılıçdaroğlu’na bu sıcak havalarda üstün kararlılığından dolayı tebrik mesajlarımızı yolluyoruz.

YÜRÜYÜŞ İSTİKAMETİNE GÜBRE DÖKTÜLER

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a geliş için takip ettiği yol medyaya servis edildi. Medyada bunu gören bazı vatandaşlar CHP genel başkanın yoluna gübre döktüler ve misafirperverliğimizi görmesini istedik yorumlarında bulundular. Bu tür manzaralar bu tür ciddi yürüyüşlerde istenmeyen durumlar arasındadır. Bazı vatandaşlar ise yolu kapatarak yürüyüşe devam eden insanları görünce bilerek onların içerisinden geçiyor. Sosyal medyada bir kamyon sürücüsü, bütün şeritleri kapayan adalet yürüyüşünde olan insanlara korna çalınca bir grup yürüyüşçü kamyona saldırdı.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ MALTEPE’DE SONA ERECEK

Adalet yürüyüşünde oldukça adaletsiz durumlar gözden kaçmıyor. Basın ise bu yürüyüşe katılmakta büyük zorluk çekiyor çünkü hava çok sıcak. Deniz kıyısında geçen bu yolculuk gerçekten de sinirleri alt üst ediyor. Arabalar yavaş bir tempoda yürürken adalet yürüşçüleri daha hızlı tempoda bir an önce yolu bitirmeyi hedefliyor. Yaklaşık olarak 12 gün sonra bu yürüyüş Maltepe’de sona erecek. Saat 16.00’da Maltepe’de yapılacak bir yürüyüş ile birlikte CHP’nin adalet yürüyüşü son bulacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *