Kentsel dönüşüm yüzünden matkap sesini hayatınıza sokmanız gerekiyor!

Kentsel dönüşüm mega şehirleri etkisi almış durumdadır. Sizde kentsel dönüşümlerden dolayı inşaat seslerine maruz kalıyorsanız bu haberi okumadan güne başlamayın.


Kentsel dönüşüm her geçen gün mega şehirleri sarmaya devam ediyor. Özellikle gecekondu mahalleleri başta olmak üzere eski veya yeni binaları da kapsayan kentsel dönüşümde inşaat çalışma saatleri bütün vatandaşın kabusu olmuş durumdadır. Sabah 7’de başlayan inşaatlar akşam 7’ye kadar çalışabiliyorlar ki bazı inşaatlarda alınan izinler sebebiyle çalışma saatlerinde büyük farklılıklar olabiliyor. Genelde büyük inşaatlarda vardiya çalışılıyor ki bu vardiyalar 3 vardiyalı oluyor. Sizde kentsel dönüşüm yüzünden çok büyük sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. Büyük hayaller ile aldığınız dairenizin hemen karşısında sabahın köründe başlayan inşaat sesleri akşam saatlerine kadar sürüyor olabilir. İşte bu durumda gerçekten de çok büyük bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz diye düşünüyoruz. İnsanların bu anlamda yapması gereken şeylerden birisi inşaat çalışma saatlerine öğrenmektir. Pendik Belediyesi Whatsapp İhbar Hattından aldığımız bilgiye göre Pazar günleri inşaatların çalışma yasaktır. Cumartesi günü saat 10’da başlayan çalışma saatleri akşam 19.00 itibarıyla son buluyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HİÇBİR ZAMAN BİTMEYECEK

Artık öyle bir hala geldik ki değerli arazilerde inşaat şirketleri bir şekilde bir şeyleri bahane ederek yeni binaları bile yıkarak büyük daireler yapabiliyorlar. Pendik’te metro çalışmaları tam gaz devam ediyor. Pendik’e özel metro hatları olacağı için şuan Pendik’te nereye adım atarsanız inşaat ile karşılaşabiliyorsunuz. Özellikle site projeleri çoğunlukta iken sokak aralarında özel şirketlerin tek bina şeklindeki projeleri gün yüzüne çıkıyor. Pendik Belediyesi’nin iletişim hizmetleri sizinle oldukça ilgileniyor. Eğer sizde sabah saatlerinde başlayan bu sesten rahatsız iseniz kesinlikle hemen Pendik Belediyesi’nin iletişim hizmetlerini kullanabilirsiniz.

PAZAR GÜNÜ ÇALIŞMAK YASAK!

Bazı vatandaşlar bu konu hakkında bilgisiz oldukları için konu haklarını kullanmak yerine camları örtüp bu sıcakta bu ses maruz kalmak istiyorlar. Bazıları ise bir an önce bitsin diye bu sesleri çekmek zorunda kalıyorlar. Ama siz siz olun haklarınızı hiçbir zaman başkasına yedirmeyin. İnşaat çalışma kanuna göre Pazar günü çalışmak yasaktır. Pazar günü en ufak bir seste size zabıtayı arayarak konuyla ilgili detaylı bilgi vererek şikayette bulunabilirsiniz. Bununla ilgili olarak akıllı telefonunuz ile saatinde net görüldüğü bir video çekerek Whatsapp ihbar hatlarından belediyelere şikayette bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *