Kartal Devlet hastanesinde emar çektirmek tam bir işkence!

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi İstasyon Polikliniklerinde muayene olan bir vatandaşa gece 04.00’te emar randevusu verdiler. Vatandaş arabasının olmadığını, bu saatte de otobüs olmadığını söyleyince çalışan hastaya sert çıkıştı bulundu.


Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi bölgenin en çok tercih edilen polikliniklerinden bir tanesidir. Vatandaşlara buraya gelerek sorunları araştırıyorlar ve aynı zamanda uzman doktorlar tarafından teşhis edilen hastalıklarını çok daha kolay bir şekilde yenebiliyorlar. Bazı devlet hastanelerinde hastalara gösterilen ilgi ve alaka gerçekten muhteşemdir ama bazılarında tam anlamıyla işkencedir. Kan vermek ayrı bir dert, MR çekilmek ayrı bir işkencedir. Yakınımız Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi hastanesine giderek muayene olmuş ve doktor emar çekilmeyi gerekli görmüştür. Emar için sıra almaya çalışan ‘kadın’ yakınımıza olan tepki ise tam anlamıyla şok ediyor.

Emar veren çalışan kadın yakınımıza oldukça sert davranmıştır. Söz konusu olayda yakınımıza Emar saati olarak gece 04.00 verilmiştir. Kendisi ise arabalarını olmadıklarını ve bu saatte hastaneye gelmenin imkansız olduğu söyleyerek mantıklı bir saate randevu verilmesini rica etmiştir. İşte buradan sonra çalışan ile yakınımız arasında bir tartışma başlamıştır. Sanki çalışanın dokunulmazlığı varmış gibi karşısındaki kadınla sert bir şekilde tartışmaya giren çalışan sağlık kurumlarında çalışmayı hak etmeyen davranışlar sergilemektedir. İnsanlar bu yüzden devlet hastanelerine gitmek yerine kendi kendilerine iyileşmeyi bekliyorlar ve hastalıkları çok daha ciddi konumlara ilerliyor.

BAŞKA ÇALIŞANLAR TARTIŞMAYA MÜDAHALE ETTİ

Tartışma çıkması üzerine olaya başka çalışanlar müdahale etmiş ve başka ilçeden gelen yakınımıza akşam saatlerinde bir randevu vermiştir. Başak bir bakış açısından baktığımızda burası devlet hastanesi evet! Yani gece 04.00’te randevu verilmesi çok normal bir şeydir. Randevuya uyarak gece oraya gitmek gerekiyor ama arabası olmayan bir insanın bu saatte belediye otobüsü bulamamasından dolayı sırf çalışanın inadı yüzünden buraya taksiyle gelmesi gerekir. 1 dakika sürecek bir emar için 100 liradan fazla taksi parası vermeye durumu olan biri zaten özel hastaneye giderek muayene olurdu. Evet bizim yakınımız araya iyi insanların girmesiyle randevu saatini otobüslerinde çalıştığı bir saate çekmiştir ama bunu bazen herkes yapamaz. Bu yüzden özellikle hastanede çalışanların, gelen hastalara karşı çok daha saygılı ve anlayışlı olmasını istiyoruz. Hastane çalışanları özel insanlar değildir, dokunulmazlıkları yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *