Kartal Belediyesi halen 15 Temmuz programı yayınlamadı

Kartal Belediyesi 15 Temmuz haftası için resmi web sitesinden bir anma programı yayınlamadı. Meydanlarda demokrasi nöbeti bu haftanın başında başladı ve Pazar günün son dakikalarına kadar devam edecek.


Geçtiğimiz sene Temmuz’un 15’inde yapılan hain darbe girişimine vatandaşın tepkisi büyük olmuştu. Hiçbir görüş belirtmeksizin ülkesini savunmak için sokağa çıkan insanlar arasında yüzlerce şehit vermiştik. Birçok belediyenin 15 Temmuz anma programı web sitesinden yayınlandı ama Kartal Belediyesi sitesine baktığımızda herhangi bir program göremedik. Pendik Belediyesi 15 Temmuz haftası boyunca demokrasi nöbeti tutacak insanlar için özel olarak programlar yapılıyor. Birçok okulda yine 15 Temmuz anma programları kapsamında Kur’an tilavetiyle birlikte konserler ve etkinlikler düzenleniyor.

KARTAL MEYDANI DEMOKRASİ NÖBETİNE EV SAHİPLİĞİ YAPABİLİR

Kartal Belediye’sinin konser verildiği meydanda demokrasi nöbetleri iştirak edilebilir. İskelenin hemen karşısında bulunan meydanda binlerce insan demokrasi nöbeti için bir araya gelebilir. Kartal Belediyesi resmi olarak bir program yayınlanmadı ama demokrasi nöbetine gidecek olan insanlar bu bölgede toplanabilirler. Meydanın otobüs duraklarına yakın olması da elbette en büyük avantajlar arasında yer alıyor.

İNSANLAR SAHİL HATTINDA DEMOKRASİ NÖBETİ TUTABİLİR

Pendik sahilinden başlayan sahil hattı Bostancı’ya ve oradan da Kadıköy’e kadar devam ediyor. Sizde sahillerde demokrasi nöbetine destek olabilirsiniz. Meydanları yalnız bırakmamak adına insanlar 15 Temmuz gecesini bekliyorlar. Belediyeler anma programı yapmasalar bile 15 Temmuz gecesi günü herkesi meydanlara, demokrasi nöbetlerine davet ediyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *