Kadıköy Belediyesi kira ve yol yardımı kampanyasını tanıttı

Kadıköy Belediyesinden alkışı hak edecek bir hareket geldi. Belediye taşınanlara kira ve yol yardımı yapacağını resmi web sitesinden ilan etti.


Kadıköy’de devam eden kentsel dönüşüm her geçen büyümeye devam ediyor. Özellikle Fikirtepe bölgesinde muhteşem bir proje devam ediyor. Kadıköy’ün en ucuz yeri olan Fikirtepe Mahallesi artık belkide İstanbul’un en pahalı semtlerinden birisi olacak. Kadıköy’de ayrıca eski binalar başta olmak üzere birçok binanın kontrolü belediyenin ekipleri tarafından değerlendiriliyor. Belediyenin bu amaçla çıkmış bir kampanyası var bu kampanyada Kadıköy belediyesi vatandaşlara kira ve yol yardımı yapıyor. Yol yardımı ise nakliyat işlemleridir.

1 YIL ÖNCE BAŞVURU YAPILMASI GEREKİYOR

Kadıköy Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan bu habere göre, Kadıköy’de ikametgah eden vatandaşlar artık kira ve nakliyat işlemleri için yol yardımı alabilecekler. Fakat şöyle bir şey var; bu yardımı alabilmek için belediye ekiplerinin sizin oturduğunuz müstakil eve, binaya veya daireye riskli yapı tespitinden sonra yardımı alabiliyorsunuz. Yardımı alabilmek için tahliye kararının çıkması gerekiyor.

Kadıköy Belediyesi resmi web sitesinin www.kadikoy.bel.tr/genel/kira-ve-yol-yardimi şu adresinde daha detaylı bilgi bulabileceğiniz gibi ayrıca tahliye kararından sonra belediyenin şahsınıza kira ve yol yardımı yapabilmesi için istenen evraklarda yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *