İzmir’de yangın çıkınca su ve elektrikler kesildi

İzmir’de çıkan yangının sonucunda belediyeninde bilgisi ile birlikte evlere giden elektrik ve su kesildi. Sıcaktan yanan Türkiye’nin günde 3 defa duş aldığı bu günlerde su sıkıntısı büyük sorun yaşatacak.


Bugün İzmir’de başlayan yangından dolayı evlere elektrik ve su verilemiyor. Konu ile ilgili olarak belediyenin bir açıklaması olmadığı gibi İzmir halkı suların ne zaman geleceğini merak ediyorlar. Yangın halen kontrol altına alınamadığı gibi evlere sıçramasından ve yangının büyümesinden korkuluyor. Menderes ilçesinde çıkan yakında çok sayıda ormanlık olan yok oldu ve halen yangın devam ediyor. Menderes, Buca, Karabağlar, Gaziemir, Konak bölgesinde sular bir anda kesilince herkes durumdan şikayetçi oldu. İtfaiyenin su ihtiyacı olması bu durumu tetiklemiş olabilir.

YANGINDAN DOLAYI BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI

İzmir’de çıkan yangından dolayı yangın alanına yakın yerlere arabaların girişi yasaklandı. Önlem amaçlı arabalar bazı istikametlere gidemiyorlar. Kulislere göre şuan 3 bölgeye elektrik verilemiyor. Yangının kısa sürede kontrol altına alınacağı biliniyordu ama maalesef beklenen olmadı ve yangın daha da büyüdü. Ekiplerin çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Makilik alanda çıkan yangının ormana sıçraması ve birçok alanı etkisi altına alıp İzmir’in ormanlarının yok olunmasından korkuluyor.

Yangının 50 hektarlık bir alanda etkili olduğu biliniyor ama yangın hızla büyüyor. Köylük alanda çıkan yanına civar köylerden itfaiye akın ediyor ama şehirden de takviyelerin gitmesi için hazırlıklar başlıyor. Son gelen bilgilere göre ormana sıçrayan yangının kontrol altına alındığı biliniyor ama henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili gelişmeleri size aktarmak için araştırmaları sürdürüyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *