İstanbul’un Avrupa yakasına turist akını devam ediyor

İstanbul’un değerine her gün gelen turistler ile bir yenisi ekleniyor. İstanbul’a plaj yapılsa turist sayısı fazla olur mu? Bu haberde bu konuyu ele aldık.


Türkiye’nin en değerli şehirleri arasında olan İstanbul’un değeri her geçen gün artmaya devam ediyor. İstanbul’da oldukça büyük etkinlikler yapıldığı gibi tarihte oldukça büyük bir yere sahip olan İstanbul’a yabancılar gelmeye devam ediyor. Türkiye’de her geçen gün devam eden etkinliklere her gün bir yenisi ekleniyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yapılan Ulusal Petrol Zirvesine onlarca ülke katıldı. Buraya katılan birçok ülkeden ise binlerce devlet adamı İstanbul’a geldi. Havalimanlarından otellerine kadar polislerle getirilen bu devlet adamları İstanbul’u dünya basınına taşıdı. Örnek vermek gerekirse 60 tane ülke geldiyse 60 tane ülkenin basınında İstanbul anlatıldı. Petrol zirvesinde de Türkiye’nin geleceğine dair oldukça önemli kararlar alındı. Enerji anlamında oldukça büyük adımlar atıldığı gibi bu etkinlik her bakımdan Türkiye’nin mega şehri İstanbul’un değerine değer kattı. Esnafından tutunda araba kiralama şirketlerine kadar herkes kazandı.

İSTANBUL YAZLARA ÖZEL PROGRAMLAR YAPARSA TURİST GELİR!

İstanbul’da gezilecek yerlere baktığımızda sadece karada olan yerlere bakabiliyoruz. Halbuki adalarda da oldukça tarihi yapılarımız vardır. Bunun akabinde söylenmesi gereken şeylerden birisi etrafı denizlerle çevrili olan İstanbul’un plajlarıdır. Şehirde denize kıyı olan ilçelerin hepsi taşlarla dolu. Eskiden beri kara sürekli olarak taşlar ile denize doğru ilerliyor. Dolayısıyla kumluk alan yada plaj tarzı bir şey söz konusu olmuyor. Kadıköy’de birçok ilçede plaj vardır ve denize girmek oldukça huzur vericidir. İşte şehrin birçok bölgesine bu tür yerler yapılırsa tatil yapmak için Akdeniz ve Ege’ye gidecek olan birçok turist mega şehir İstanbul’a gelmek için heyecan yapacaktır. İstanbul’un değerine böylece çok daha fazla değer katacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *