İstanbul’da yaşayanlara uyarı! İşte 22 Ağustos hava durumu

İstanbul’da yaşayanlara Meteoroloji tarafından uyarı yapıldı. İşte 22 Ağustos hava durumu ve beklenen dolu yağışının detayları..


Meteoroloji son dakika olarak mega şehir İstanbul’da yaşayanları uyardı. Şehrin birçok bölgesinde yaşayan otopark sahipleri bu uyarıdan sonra bayram ettiler çünkü İstanbul için dolu uyarısı yapıldı. Bu uyarının ciddiye alınması gerekiyor çünkü oldukça olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalınabilir. Bu uyarıları ciddiye almayan özellikle motosiklet sürücüleri oldukça büyük tehlikeyle karşı karşıya gelebilirler. İri bir insanın yumruğu büyüklüğünde olan dolu yağışında can kaybı olabilir ki genelde arabaların camları patlıyor ve tavanları eziliyor. O yüzden bu uyarıyı bu geceden itibaren dikkate alın diyoruz.

ARABALAR BU TÜR UYARILARDA OTOPARKA ÇEKİLİYOR

Mahalle arasında, kaldırım üstünde veya açık hava otoparkında olan birçok araba bu uyarılar yapılınca arabalarını kapalı otoparka almak için 10 ile-30 lira arasında paralarına kıyıyorlar. Bu anlamda İstanbul’da yaşayan otopark sahiplerini büyük bir kar bekliyor ama bu durum aslında biraz da vatandaşı üzüyor. 2017 yılında bu tür bir hava olayının yaz aylarında yaşanması da bir hayli korkutuyor diyebiliriz. Konuyla ilgili olarak merak edilen bir diğer detay ise elbette yağmur oluyor. İstanbul’da Salı ve Çarşamba günleri yoğun bir yağmur yağışı bekleniyor. Özellikle Salı günü beklenen yağmur yağışından sonra havanın mevsim normallerine dönmesi bekleniyor.

İŞE GİDECEKLER DİKKAT ETSİNLER

Sabah erken saatte işe gidecekler yarın yanlarına şemsiye alsınlar ve uzak yolculuk edenlerin de en az bir tane yedek tişört alması gerektiğini söyleyelim. Hasta olmaktansa çantanıza atacağınız ve yer kaplamayan bir elbise ile hasta olmaktan kurtulabilirsiniz. Bunun akabinde nasıl bir afet beklendiğinin bilgisi olmadığı için her türlü şeye hazırlıklı olarak yola çıkmak gerekiyor. Konuyla ilgili olarak ilerleyen saatlerde detaylı bilgi vereceğiz.

One comment

  1. Kentsel dönüşüm neticesi olan salak sulak işler herkez aynı dili konusuyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *