İstanbul’da trafik bayram dönüşü beyin yakmaya başladı

İstanbul’da bayram dönüşü çilesi başladı. Bayramdan dolayı şehirden çıkan milyonlarca İstanbul’lu tatilin bitmesine yakın tekrardan şehre giriş yapmaya başladı.


İstanbul’da 4 gün süren bayram tatili sona erdi ve bayramda tatile giden milyonlarca İstanbul’lu geri dönüş yapmaya başladılar. İstanbul’da trafik zaten normal günlerde bile hayatı felç ederken böyle tatil günlerinde gidiş ve dönüşler tam anlamıyla bir işkence oluyor. Normalde 10 dakika süren yol süresi 4-5 saat kadar uzamaya başlıyor. Hele bir de kaza olduysa işte bu bittiğinizin resmidir çünkü çok uzun süren saatler trafikte kalacaksınız. Trafik uygulamalarını kontrol ederek sizde İstanbul’a farklı güzergahlardan giriş yapmayı deneyin.

KİRALIK ARABALAR TRAFİĞİ FELÇ ETTİ

Arabası olmayan milyonlarca vatandaş tatillerde toplu taşıma kullanmak yerine artık uygun fiyata araba kiralamayı çok daha uygun buluyorlar. Dolayısıyla bu tür durumlarda araba kiralamak için şirketler çok büyük avantajlar yapılıyor. Özellikle düşük segment arabalar bu tür durumlarda büyük bir ilgi görüyor. Dünyanın en büyük kiralama şirketleri olan AVIS gibi birçok kurumda arabalar tükeniyor ve arabalar bulunamıyor. Dolayısıyla diğer şirketlerin yüksek fiyata araba kiralaması olağan bir hale geliyor. Kiralanan arabalarında süresi dolduğu için şehre giriş yapmak zorundadır. İşte İstanbul trafiği bu yüzden de yarın tam anlamıyla kilit olacak.

HER BAYRAM TRAFİKTEN DOLAYI SİNİR KRİZİ GEÇİYORLAR

İstanbul’da ki trafik sorunu her geçen gün büyüyor. Belediyenin önlemleri elbette var, yeni yollar yapılıyor, tüneller açılıyor ama göç sayısı da bu anlamda oldukça büyüyor. Şehirde müstakil ev neredeyse kalmadı diyebiliriz çünkü her taraf yüzlerce dairelik binalarda doldu taştı. Bayramda memleketine, tatile giden vatandaşların şehirden çıkışı da, girişi de tam anlamıyla sinir krizine sebep oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *