İstanbul’da sokaklar Havaray ile buluşacak

İstanbul’da sokaklar çok yakın bir zamanda ulaşımı kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla transfer noktalarına insan taşıma amacıyla yapılacak olan Havaray ile buluşacak. Detaylar için haberi okuyun!


İstanbul’da sokaklar çok yakın bir zamanda ulaşımı kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla transfer noktalarına insan taşıma amacıyla yapılacak olan Havaray ile buluşacak. Bu teknoloji gerçekten birçok insanın beklediği teknolojidir ki birçok Avrupa ülkesi bile bu teknolojiyi kullanamıyor. Eğer sizde İstanbul’ ikametgah ediyorsanız kesinlikle artık rahat edeceğinizi görmüşsünüzdür demektir çünkü uzun metro hatlarına veya metrobüse artık sizde havadan giden trenler ile ulaşabileceksiniz. Filmlerde gördüğümüz her şey yavaş yavaş gerçek olmaya başladı ki İstanbul değişen şehirler arasında çok iyi bir dönemde gibi görünüyor.

İSTANBUL’DA HAVA TEKNOLOJİLERİ YAYGIN OLACAK

Bugün birçok kalabalık şehirde ulaşım asfaltlarda yapılmak yerine yer altında veya yer üstünde yapılıyor. Şuan İstanbul’un altı demir ağlarla döşendiği için yer üstü teknolojiler aşamasında projelendirme aşamasında birçok ilçe var. Bu alanda Maltepe ve sonrasında otobüs ile ulaşım gerçekten çok zordur. Metro hatlarına aktarma hizmeti veren otobüsler var ama mesai saatlerinde binmek çok zor oluyor ki bu amaçla ana ulaşım hatlarına yolcu taşıyacak olan yeni yer üstü treni; yani Havaray çok yakında şehir ile buluşacak ve inşa başlayacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *