İstanbul’da nokta koyulacak yürüyüşe HDP’de katılacak

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde başlayan adalet yürüyüşü bugün Sakarya’da noktalandı. İstanbul’a adım adım yaklaşan CHP’ye gelen haber Maltepe’de yapılacak mitinge HDP’nin katılacağı oldu.


CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşü bütün hızıyla devam ediyor. İstanbul’da 9 Temmuz günü sonlanacak olan yürüyüşün detayları belli oldu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Pendik’ten sonra sahilden devam etmesi planlanıyor ama D-100 çok adalet yürüyüşünün sonlanacağı Maltepe’ye çok daha yakın kalıyor. Dolayısıyla yürüyüşün ulusal bir yol haline gelen D-100’den devam etmesi çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Bu tartışmalar sürerken çok önemli bir gelişme yaşandı. HDP’nin sürekli olarak yanında olan CHP yürüyüşte yanında herhangi bir HDP’li görememişti ama İstanbul’da yapılacak büyük mitinge HDP’nin de katılacağı kesinleşti.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ EN ÖNEMLİ MESELE OLDU

Daha öncede Maltepe’de miting yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşünü sonlandıracağı ilçede hazırlıklar şimdiden başladı. Sakarya’da dev Türk bayrağı ile yürüyüşe binlerce kişilik katılım bekleniyor. İstanbul’da düzenlenecek büyük adalet mitingine ise kitlesel olarak katılma kararı olan HDP’de hazırlıklarını son gaz devam ettiriyor. Her iki eş genel başkanı da hapiste olan HDP’de programların kim tarafından yapıldığı merak edilirken hapis kokusuna alışan Demirtaş’ın konu hakkında bilgi sahibi olduğu biliniyor.

GÜVENPARK ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜN ÖNEMLİ BİR SİMGESİ OLDU

Güvenpark’tan başlattığı ve İstanbul’a kadar devam edeceğini açıklanan CHP’nin adalet yürüyüşün 17’nci gününde büyük gelişmeler yaşandı. konakladığı Akyazı ilçesi Ormanköy mevkisinden başladı. Bugün iki kez mola veren Kılıçdaroğlu Akyazı’da bugün ki yürüyüşü sonlandırma kararı aldı. 8 gün sonra İstanbul’da sonlanacak olan yürüyüşün hemen akabinde HDP ve CHP birlikte miting yaparak halka seslenecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *