İstanbul’da beklenen yağmur doğal afete dönüşebilir

Bu akşam saatlerinde Marmara’da etkili olacak kuvvetli yağış ve fırtına için uyarı üstüne uyarı yapılıyor. Tahminlere göre m2 başına 25 kilo yağmur düşecek.


AKOM ve Meteoroloji uyarılarına göre bugün akşam saatlerinde yarın akşama kadar sürecek sağanak yağış bekleniyor. Bu sağanak yağış için uzmanlardan doğal afete dönüşebilir uyarısı geldi. Bu uyarının dikkate alınması gerekiyor çünkü son 1 aydır Çin sık sık yağan yağmurlardan dolayı su şehri haline geldi. İstanbul’da ise durum şu aralar biraz farklı görünüyor çünkü insanlar artık güneşten bıktı. Küresel ısınma sorunu dünyanın her ülkesini etkisi altına alıyor. Artık kışlar çok sert geçiyor ve yazlar ise tam anlamıyla yakıyor. Asfaltlar eriyor ve sıcaktan insanlar hayatlarını kaybediyor. İstanbul ve Antalya’da yaşayan insanlar artık kış gelsin istiyor.

ESKİDEN KORKUTAN BULUTLAR ŞİMDİ GÜLDÜRÜYOR

Eskiden İstanbul’da gökdelenlerin ve denizin üstüne kara bulutlar kapladığında herkes evine kapanırdı çünkü gerçekten bu görüntü bizi korkuturdu. Ama şimdi bu görüntü bizi mutlu eder oldu çünkü yağmur yağsın istiyoruz. İnsanlar artık kış gelsin istiyor, yağmur yağsın istiyor çünkü sıcak her anlamda bunaltıyor. Yaz aylarında sadece tatil yapan insanlar için cennet olan güneş dünyanın %99’luk çalışan kısmı için işkence oluyor.

M2 BAŞINA 25 KİLO YAĞMUR BEKLENİYOR

Üniversitelerin ve kurumların açıkladığına göre bugün akşam saatlerinde başlayacak olan yağış o kadar kuvvetli olacak ki m2 başına 5 ile 25 kilo yağmur bekleniyor. Yağmurla birlikte fırtınanın da şehre girmesi bekleniyor. Marmara’da etkili olacak yağış sel ve su baskınlarına neden olabileceğinden dolayı uyarı üstüne uyarı yapılıyor. Sizde bu akşam saatlerinde dışarıda olmak yerine evde olmayı tercih edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *