İstanbul’a girişler bayram dönüşü işkence merkezi olacak

Bayram dönüşü yeni bir işkence haline gelecek olan İstanbul’a girişlerde sürücülerin dikkat etmesi gerekiyor. Herkesin Salı günü geleceği düşünülürse gerçekten de çok büyük bir izdiham İstanbul’un yollarını bekliyor.


Bayram arifesine girdiğimiz bugünlerde İstanbul’dan çıkışlar başladı. İstanbul’dan çıkış yapmak isteyen milyonlarca vatandaş araçlara akın etti. Bazıları uçaklara, bazıları otobüslere, bazıları kendi araçlarına ve yine bazıları trenlerle İstanbul’dan kaçmaya başladılar. İstanbul asıl sahiplerine kaldı diyebiliriz çünkü bayramda da seyranda da şehirden kaçmayan insanlar yıllardır aynıdır. TEM tam anlamıyla kilit bir durumda ve bu durum dün sabah saatlerinden beri değişmedi. İstanbul’dan çıkış yapmak isteyenleri İstanbul’dan çıktıktan sonrada büyük bir işkence bekliyor çünkü insanlar Osmangazi köprüsünü kullanmıyorlar.

TRAFİK UYGULAMALARINA ALDANMAYIN ÇÜNKÜ HEPSİ YANLIŞ!

İstanbul’da trafik uygulamaları olmadan hayat tam anlamıyla bir felç oluyor. Dolayısıyla İstanbul’lu her insan trafik uygulamasına bakıp yola çıkıyor ve güzergah belirliyorlar. Her ne kadar güzergah belirleme işini uygulamalar yapsa da herkes kendi keyfine göre yol seçimi yapıyor. Şuan mesela biz canlı olarak trafik uygulamalarına bakıyoruz ve İstanbul için durum %5 olarak gösteriliyor. Ama durum maalesef böyle değildir.

İstanbul’dan kaçan insanların sayısının yarın bir hayli daha fazla olması bekleniyor. Özellikle 1-2 saat içerisinde erkenden kaçacaklar iftarını memleketinde veya gittiği tatil beldesinde açmak istiyorlar. Dolayısıyla istenmeyen kazaların olma olasılığı bayağı bir yüksektir diyebiliriz. Yolda giderken mola vermeyi ve uzun yollarda şoför değiştirmeyi kesinlikle unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *