İstanbul için yüz güldüren sağanak yağış haberi!

Sıcaktan yanan İstanbul’a yetkililer tarafından öğleden sonra uyarısı geldi. Salı gününden itibaren mega şehri sağanak yağış etkisi altına alacak.


Meteoroloji az önce mega şehir İstanbul için önce kötü sonrada iyi haber verdi. Haberi duyan vatandaşın yüzü gülümsedi ve gamzeleri ortaya çıktı. Dünyanı en gelişmiş şehirleri arasında yer alan İstanbul için öğleden sonra şiddetli güneş ve sıcaklık uyarısı yapıldı. Sıcaklığın 45 dereceyi geçmesi bekleniyor ki bu oldukça ciddi bir derecedir. Asfalt eriten sıcaklıkların ülkemizi terk edeceği tarih ise verilen kötü haberden sonra verildi. Şehri Pazartesi gecesinden itibaren sağanak yağışların esir alması bekleniyor. Sonuçta çok sıcak olan bir ülkenin dört yanı denizlerle çevrili ise yağmur kaçınılmaz olacaktır.

SAĞANAK YAĞIŞ İLE İSTANBUL KENDİNE GELECEK

Mersin ve Aydın’dan sonra oldukça fazla sıcak olan mega şehir İstanbul için geri sayım başladı. 2 veya 3 gün sonra yağışlara teslim olacak ülkede bayram havası yaşanıyor çünkü 80 milyon kadar insan bu aylarda bu kadar fazla sıcağa alışkın değildir. İstanbul’da yaşayanlar kendilerini iyi hissediyor olabilirler çünkü deniz onlara çok yakın! Deniz olmayan şehirlerde yaşayan insanlar ise havuzlarda ve soğuk duşlarda mutluluğu arıyorlar. Bu durum gerçekten de onları çok sevindiriyor olabilir çünkü sıcak havalarda buz gibi bir suyun artısını kimse bilemez.

MARMARA DENİZİ ŞEHRİN CENNETİ HALİNE GELDİ

İstanbul’u kuşatan Marmara denizi şehrin cenneti haline geldi çünkü bütün sahillerde insanlar denize girerek serinliyorlar. İstanbul’da Anadolu yakasında neredeyse bütün sahil kesimi hiçbir güvenlik önlemi almadan direkt olarak denize atlıyorlar. Özellikle hafta sonları bütün insanlar sahillere mangal yakmaya gidiyorlar ve aralarda denize atlayarak serinliyor. Şehrin her tarafında mayolu insanları görmek bu yaz normal bir hale geldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *