İstanbul için yağmur vakti! 15 Temmuz’da yağmurlu geçecek

İstanbul’da yaşayanlara müjdeli haber az önce geldi. İstanbul yağmur orucunu bozdu. Mega şehri birkaç güne aşırı sıcaklıklar terk ediyor.


Beklenen az önce bize ulaştı. Meteoroloji resmi sitesinde ve aynı zamanda en çok takip edilen uygulamalardan birisi olan Google hava durumu uygulamasında İstanbul için yağmur vakti geldiği görülüyor. Sıcaklıklar jet bir şekilde düşüş gösterdiği hava iyice bozuyor. İstanbul halkı tam anlamıyla sıcaktan kafayı yemişti. Fabrikada çalışanlar sıcaktan dolayı oldukça büyük zorluklar çekiyordu ki bu sıcakta demirle uğraşmak oldukça büyük bir fedakarlıktır. Sanki fabrikada yağ ve demir içinde çalışmak yetmiyormuş gibi birde akşamları aşırı sıcaktan dolayı uyumak pek mümkün olmuyordu.

HAVADA BULUT SEN GÜNEŞİ UNUT!

Havada bulut olması bazı zamanlar hoşumuza gitmiyordu ama küresel ısınmadan dolayı artık İstanbul’da güneşten nasibini alıyor. Geçtiğimiz günlerde NASA’nın bir haberinde güneşte bir leke oluştuğu ve bunun dünya için oldukça zararlı olduğu söylenmişti. Türkiye’de pek fazla önem verilmeyen bu haberde güneş lafını duyan ‘güneşi görmek ister misin’ diye birbirine sormaya başlıyorlar. Ama merak etmeyin, İstanbul’u kavuran bu sıcaklık artık şehri terk ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *