İphone 8 ne zaman çıkacak? İşte lansman tarihi

İphone 8 ne zaman çıkacak sorusuna yanıt aradığımız haberimizde ayrıca sizlere yeni telefonun tasarımı ve fiyatı hakkında bilgi verdik. Apple İphone 8 hakkında bir duyuru yayınlamadı.


İphone 8 ne zaman çıkacak sorusuna bu haberimizde detaylı bir yanıt arıyoruz. Tim Cook ve Steve Wozniak konuyla ilgili en ufak bir ipucu bile vermiyor ama etkinliğin 2 hafta içerisinde yapılacağı biliniyor. Apple resmi sitesinde henüz bir tarih veya duyuru yayınlanmadı ama İphone 8 ve diğer yeni ürünlerin Eylül ayının 1. veya 2. haftası tanıtılacak. Her sene bu gelenek değişmedi ve Eylül ayında yeni telefonlar tanıtıldı ama bu sene bir değişiklik olabilir çünkü Apple yeni bir çalışma alanı yapıyor ve yeni ürününü burada yapabilir. Bu ürünün en büyük özelliği ise Wozniak’ın açıklamalarına göre çok farklı bir tasarım ile tanıtılması olacak.

Eğer sizde bu tasarımı merak ediyorsanız kesinlikle İphone 8 için heyecanlanmanız gerektiğini anlatabiliriz. İphone 8 ile ilgili detaylar henüz yok ve olanlardan  da kulislerden ibarettir ama İphone 8 hakkında birçok detay ortaya çıkıyor. Kameranın dikey olması, artık bir klasik haline gelen tek tuşun kalkması gibi birçok detayın yeni nesil telefonlarda olacağı söyleniyor ama biz parmak izi okuyucusunda herhangi bir değişiklik olmayacağını ve pozisyonunu koruyacağını düşünüyoruz.

İPHONE 8 ÖZELLİKLERİ VE FİYATI HAKKINDA FLAŞ GELİŞME

İphone 8 fiyatının özelliklerine göre bu sene çok net bir şekilde artacağı biliniyor. Türkiye fiyatının 5 bin liradan daha fazla olacağı Türkiye’de yer alan basının ortaya çıkardığı iddialar arasında yer alıyor ki şuanki telefonların bile satış fiyatlarının 5 bin lira seviyelerinde olduğunu düşününce bu tür bir gelişmenin yaşanacağını ve telefonların çok fahiş fiyatlara satılacağını düşünüyoruz. Bu anlamda söyleyeceğimiz en önemli konu İphone 7 fiyatlarıyla ilgili olacaktır çünkü yeni telefon çıkınca İphone 7’lerde ciddi bir düşüş olacağıdır. İphone 7 veya İphone 6 almak isteyenler yeni model İphone çıkınca bayram edecek diyebiliriz ki bu anlamda en çok tercih edilen detaylardan bir tanesi genelde İphone 8’de yer alması beklenen kablosuz şarj ve lityum batarya ile ilgili oluyor. Bizde nasıl özelliklerle geleceğini merak ediyoruz ama çok daha fazla umutlanmıyoruz çünkü telefonun fiyatları gerçekten de bir hayli fazla olacak.

İPHONE 8 ÖZELLİKLERİ ARASINDA BU DA OLACAK

İphone 8 özellikleri arasında ise kablosuz şarjın yanında Samsung benzeri bir bilgisayar bağlantısının olması bekleniyor. Yani telefonlarınızı bilgisayar gibi kullanmak için bir ekrana bağlamak mümkün olacak çünkü bugün tabletlerde de İOS kullanıyor ve Apple’ın böyle bir şey yapması çok zor olmayacaktır. Apple’In Eylül ayında yapacağı hareketi dört gözle bekliyoruz ki bu oldukça büyük bir artı olacak gibi duruyor. Samsung muhtemelen geçen sene olduğu gibi Apple’ın telefonları çıktıktan sonra fiyatlarında bir indirim yapacak. Türkiye’de teknolojinin bu kadar pahalı olması, araba ve telefonlara çok büyük vergiler alınması çok kötüdür. Konuyla ilgili bir çalışma yapılmadığı gibi alınan vergi her geçen gün artış gösteriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *