iPhone 8 ana ekran tuşu hakkında şok gelişme

İphone 8 hakkında ortaya atılan bir iddia ortaya karıştırdı. Konuyla ilgili olarak ortay atılan iddia ortalığı karıştırdı. İphone 8’de ana tuş değiştirebilir olacak.


İphone 8 hakkında ortaya atılan bir iddia ortaya karıştırdı. Konuyla ilgili olarak ortay atılan iddia ortalığı karıştırdı. Gelen bilgilere İphone 8 hakkında ortaya atılan iddia bir anlamıyla ‘acaba olur mu’ sorularını insanlara sordurttu. Bahsi geçen iddiaya göre İphone 8 ana ekran tuşu olmayacak. Ana ekran tuşu yerine sadece parmak izinin olduğu bir tuş telefonun arkasına konulacak. Tıpkı Samsung Galaxy S8 gibi olacağı söylenen yeni telefona çok ağır fan olan kişilerden ise tepki geliyor. İphone öyle bir telefon ki kimseden kopya çekmez diyorlar ki bu anlamda bizde onlara katılıyoruz. Apple yıllardır tasarım konusunda eşsiz telefonlar ürettiği gibi yazılım alanında oldukça özgün projeleri ele alıyorlar. Daha önce iPhone 8’in tasarımı hakkında ortaya atılan iddialar arasında yüz tanıma özelliği, kablosuz şarj özelliği, akıllı kamera özelliği, 60 FPS 4K video kaydı gibi birçok şey bulunuyordu.

Ortaya çıkan bu bilgiler ve  sızdırılan görüntüler HomePod yazılımın kodlarıyla ortaya çıkmıştı. Yazılımı inceleyen geliştiriciler her gün başka bir detaya ulaşıyorlar ki İOS 11 ile gelecek olan cihazların nasıl bir tasarıma sahip olacağı en çok konuşulan şeyler arasında yer alıyor. Son gelen haberlere göre ise telefonun ana ekran tuşunda büyük değişiklikler olacak. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’un uzun süre önce ortaya attığı iPhone 8’de fonksiyon alanı iddiası bugün birçok uzman tarafından reddediliyor. Konuyla ilgili olarak ortaya atılan bu iddiaları değerlendirdiğimizde ise HomePod yazılımı ile birlikte çıkan bu iddiaların İOS 11 ile dorudan bağlantılı olduğunu görebiliyoruz. İphone hakkında ortaya atılan iddialar böylece doğrulanmış oldu.

Kuo, 5.8 inçlik ekranın 5.15 inçlik bölümü dışında kalan kısmının fonksiyon alanı olacağını iddia etmişti ki bu iddiaları gerçek olabileceği tahmini her geçen gün artıyor. Birçok insanın bu anlamda ortaya atılan iddiaları değerlendirmesi gerektiğini söylerken de bunu söyleyebiliyoruz. Troughton-Smith, bu alanın detaylarını geçtiğimiz günlerde bir internet sitesi üzerinden yayınladı. Troughton-Smith yaptığı açıklamada, fonksiyon alanı içinde yer alacak olan sanal ana ekran tuşunun ihtiyaca göre genişletebileceğini, küçültülebileceğini ve gizlenebileceğini çok net bir şekilde vurguladı. Yani tek tuş olacak bu bir tuş olmaktansa elektronik bir devre ile ekranı altında olacak ve insanlar tarafından istenilen şekle göre dizayn edilebilecek. Bu alanın rengini özelleştirebilme ile ilgili bir kanıta rastlamayan geliştiriciler aynı zamanda bu bahsi geçen değiştirilebilir alanın tek bir renkte olacağını söylüyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *