iOS 11 en iyi İphone 7’de performans gösteriyor

iOS 11 Eylül ayında yeni tanıtılacak ve daha şimdiden satış rekoru kırması beklenen İphone ile birlikte kullanıma sunulacak. Yeni İOS için bazı kullanıcılar fikirlerini sosyal medya üzerinden yayınladılar.


iOS 11 Eylül ayında yeni İphone ile birlikte kullanıma sunulacak. Fakat kullanıcıların merak ettiği bir soru var. Yeni İOS hangi telefonlara gelecek? Şu anki söylemlere göre bu güncellemeyi en düşük İphone 5S alacak. Yeni güncellemeyle birlikte merak edilen en büyük detaylardan birisi genel olarak telefonların bu yazılımı kaldırıp kaldırmayacağı oldu. İOS 11 kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken en mantıklı şey en düşük İphone 6S bir cihaza sahip olmak olacaktır. Şirket henüz bir açıklama yapmadı ama güncellemenin İphone 5S’lere geleceği konuşuluyor. Eğer sizde İphone kullanıyorsanız bu güncellemeyi almadan önce bir kez daha düşünün çünkü bu güncellemeyle birlikte telefonun oldukça yüksek bir seviyeye hitap edeceği konuşuluyor. Yeniliklerden bahsedecek olursak kullanıcıları sevindiren bir güncelleştirmelerin yayınlanacağını belirtelim. Artık telefonun üstten çekilen bildirim ekranı yok olduğu gibi aynı zamanda alttan çekilen kontrol alanında veri bağlantısını kapatıp açabiliyorsunuz. Eskiden hücresel veri bağlantısını açıp kapatmak için sadece tek bir dokunuş artık yetecek.

Bazı yabancı kaynaklı teknoloji sitelerinin haberlerine göre İphone 7, İOS 11 ile çalışan en düşük telefon model telefon olacak. İOS 11 ise bazı basın kuruluşlarına göre İOS 10’a göre çok daha az bir boyut içerecek. Böyle olursa elbette İphone 5S’de bile oldukça büyük değişikliklerin olmayacağını ve yıllar önce çıkan İphone biel bu güncellemeyi kaldıracak gibi düşünüyoruz. Konuyla ilgili olarak zaten Tim Cook’ta bir açıklama yapmadığı için konu hakkında net bir tavır sergilemek yanlış olur. İnternetajans.net olarak yeni İphone modellerinin belleklerine baktığımızda oldukça üst seviye bir donanım görebiliyoruz. Bunun akabinde yine dünyanın en hızlı telefonları yıllardır değişmeyerek İphone oluyor. Donanım ile tamamen uyumlu olan İOS yazılımı bu bakımdan oldukça hızlı bir performans sergiliyor. İOS 11 ile aslında birçok yenilik olsa da bazı kullanıcılar sosyal medya üzerinden bu güncelleştirmeyi yayınlamayacaklarını söylediler.

YENİ İOS 11 EN İYİ İPHONE 7 İLE DENEYİMLENECEK

Yeni İOS 11’de aynı zamanda parlaklık ayarlamayla ilgili de değişikler var eskiden sola veya sağa çekilerek yapılan parlaklık ayarının artık daha küçük bir gösterge ile aşağı ve yukarı olarak yapılması bekleniyor. Yeni İOS bazılarını kendine aşık etse de başkaları için oldukça güzel olacaktır. Türkiye’de birçok kişinin İphone kullandığını düşündüğümüzde birçok detayın ortaya çıktığını çok normal bir şekilde söyleyebiliyoruz. İphone 7 kullanıyorsanız yeni İOS 11 için muhteşem bir deneyim yaşayabileceksiniz ama daha düşük modellerde İOS 11’in doğru bir şekilde çalışmayacağını söylemek doğru bir hareket olacaktır diye düşünebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *