İnstagram’da kullanıcılar karşılıklı canlı yayın yapabilecekler

İnstagram’da kullanıcılar yeni gelecek bir güncellemeyle birlikte ekranlarını ikiye bölerek karşılıklı olarak canlı yayın yapabilecekler. Detaylar haberde!


İnstagram’da oldukça önemli bir güncelleştirme yapılacak ki bu güncelleştirme şuan bazı uygulamalarda basit bir arayüz olarak kullanıcılara sunuluyor. İnstagram’ı kullanan milyonlarca insan olduğunu düşündüğümüzde tam anlamıyla büyük bir güncelleme yayınlamanın da aylar aldığı söylemek doğru bir hareket olacaktır diyebiliriz. Türkiye’de İnstagram sitesinin takipçisi bir hayli fazladır. Milyonlarca vatandaş bu siteyi aktif olarak kullanılıyor diyebiliriz. Facebook zaten artık herkesin kullandığı bir site olduğu gibi aynı zamanda akıllı telefonları olmayanlar bile interneti olan evlerde veya internet kafelerde Facebook hesabı açarak sanal dünyada da aktif olabiliyorlar. İnstagram’a gelecek yeni güncellemede kullanıcılar ekranın parçalara ayrılmasıyla birlikte karşılıklı olarak canlı yayın yapabilecekler. Bu özelliğin şuan bilinin tarafı Facebook Messenger, Whatsapp veya Skype gibi çok kullanılan uygulamalarda bulunuyor. Sanıyoruz ki Facebook yönetimi kendi ürünlerini rekabete sürmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.

İNSTAGRAM’DA CANLI YAYIN DÖNEMİ BAŞLIYOR

İnstagram’da başlayan canlı yayın dönemiyle birlikte artık sizde çok rahat bir şekilde canlı yayın yapabileceksiniz. Gelen bilgilere şuan sistemde nasıl bir yol izleyeceğiniz oldukça merak ediliyor. Dolayısıyla sizde İnstagram gibi sitelerde profesyonel olarak canlı yayın yapma imkanına sahip oluyorsunuz. Bu özellik kişilere özel mi olacak yoksa canlı yayın sırasında veya sonrasında diğer takipçiler tarafından da görülüp görülmeyeceği henüz bilinmiyor. Bu anlamda yabancı kaynaklı içeriklere baktığımızda karşımıza enteresan bilgiler çıkıyor. Yeni gelen ve tüyleri diken diken eden bu özellikle birlikte az önce de belirttiğimiz gibi canlı yayın yapmaya başlayabileceksiniz. Canlı yayın ile bir arkadaşınızı yayınınıza davet edebileceksiniz ki eğer davet ettiğimiz kişi canlı yayın davetini kabul ederse, direkt olarak canlı yayınınız ikiye bölünecek. Canlı yayın özelliği bu tür medyanın ön planda olduğu sosyal paylaşım sitelerinde oldukça önemli bir güncelleştirme olacak.

BÜTÜN GİRİŞİMCİLER BİRBİRLERİNİ TAKLİT EDİYORLAR

Snapchat’te olan hikaye özelliklerinin birçok Facebook ürününe gelmesinden sonra diğer girişimlerinde aynı şeyi yaptıklarını çok net bir şekilde gördük. Bu durumdan sonra bu canlı yayın özelliğinin düşünülmesi için nereden ilham alındığı bilinmiyor. Konuyla ilgili olarak zaten Facebook tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Bu güncellemenin yeni yıl ile birlikte kullanıcılara sunulacağı biliniyor. Beta sürüm olarak yayınlanacak olan bu muhteşem bir süre sonra normal bir hale gelecektir. Türkiye’de milyonlarca İnstagram kullanıcısı bu video desteğinin ne zaman geleceğini çok merak ediyor. Türkiye’nin bu anlamda da oldukça önemli olduğunu da söylemek gerekiyor. Her 10 vatandaştan 9 tanesinin interneti aktif olarak kullanıldığını bildiğimiz ülkemizde sosyal paylaşım siteleri ve haber sitelerinin mobil uygulamaları oldukça büyük önem taşıyor. İnstagram sitesinin de yaptığı gibi birçok girişim sürekli olarak güncelleme yaparak kullanıcılarını ciddiye almayı seviyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *