İngilizce öğrenme yaşı çocuk yaşa kadar geriledi

İngilizce öğrenmenin yaşı artık çocuk yaşa kadar geriledi. Türkiye’de bu tür gelişmelerin olması eğitim sistemindeki artıları ortaya çıkardı.


Türkiye’de çok küçük yaşta İngilizce öğrenen çocukların sayısında bir hayli gelişme yaşanıyor. Bu anlamda en çok merak edilen şeyler arasında elbette eğitim sistemi geliyor. İngilizce öğrenme yaşı her geçen gün artmaya devam ediyor ki bu anlamda İngilizce öğrenenlerin sayısı bir hayli artmaya devam ediyor. Eğitim dünyasında yaşanan bu gelişmeleri yakından takip etmek gerçekten de çok büyük bir olaya hitap ediyor diyebiliriz. Yeni eğitim sisteminde ve ders müfredatında İngilizce’nin önemi fazlasıyla büyüktür.

İLKOKULDA ZORUNLU İNGİLİZCE EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Öğrenciler ilkokul 4. sınıf ile birlikte artık İngilizce öğrenmeye başlıyorlar. Bu anlamda en çok merak edilen konu elbette ülkemizdeki çocukların yabancı dil seviyesi oluyor. Türk diliyle ‘kendimi ifade etsem yeter’ den daha çok birçok cümleyi kurabilen çocuklar üniversiteye geldiğinde çok daha yaygın bir halde mükemmeliyetçi bir birey haline geliyorlar. Bu anlamda hepsini kutlamak gerekiyor çünkü dil öğrenmek çok kolay değildir ama bir dili ana diliniz gibi konuşmaya başlayınca sonra farklı dillerde öğrenmek sizin için çok basit bir şey haline geliyor.

Küçük yaşta yabancı dil öğrenen çocuklar ise ilerleyen yaşlarda çok daha modern bir insan haline gelebiliyor. İngilizce bilen her birey küçük yaştan itibaren ülkemizde para kazanabilir ki haliyle birçok üniversiteye gitmek isteyen gençler hem çalışarak hem de okuyarak hayallerini çok kısa sürede gerçekleştirme imkanına sahip olabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÖSYM başkanı Ömer Demir neden istifa etti? İşte istifa nedeni (son dakika)

ÖSYM başkanı Ömer Demir yaşanan skandalların ardından istifa kararı aldığını açıkladı ve bu istifa mektubunu gerekli yerlere bildirdiğini de ekledi. Son dakika olarak servis edilen bu haberde ÖSYM başkanı Ömer Demir'in istifa nedeni belli oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.