İETT Eylül ayının ilk haftası için müjdeyi verdi

Eylül ayında başlayan Kurban bayramında ulaşım yüzde 50 indirimli olarak yapılacak. Okulun ilk gününde ise ulaşım araçların ücretsiz olarak hizmet vereceğini de bu haberimizde dile getirdik.


Kurban bayramını kutlayacağımız Eylül ayının ilk haftası için plan ve program şimdiden belli olmaya başladı. İstanbul’da yaşayan birçok insan ise şimdiden plan yapmaya başladılar. Tatilin başladığı gün olan Çarşamba günü milyonlarca insan şehri 6 günlüğüne terk edecek. İETT İstanbul’da kalacak diğer vatandaşlar için müjdeli haberi az önce paylaştı.  Gelen bilgilere göre bayram süresince İETT ve devlet hatları yüzde 50 indirimli olacak. Buna şehir hatları, metrolarda dahildir. İstanbul’da bütün toplu taşıma araçlarında yüzde 50 indirim uygulanacak olması elbette insanları kısa mesafede kullanılan taksiye binmek yerine çok daha ucuza gidecekleri otobüslere itiyor.

EYLÜL AYIN İLK GÜNÜ İNDİRİMLİ SEYAHAT BAŞLIYOR

Bayram tatili haberini bugün içerisinde sizlere sunmuştuk fakat tekrar hatırlatmakta fayda var. Bayram tatili ile birlikte Zafer bayramı birleşiyor. 30 Ağustos 2017 tatili Perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü ise Kurban Bayramı arifesi olduğu için yarım gün oluyor. Cumartesi başlayan bayramın 1. gününde otobüsler indirimli olarak seyahat vermeye başlayacak. Sadece otobüsler değil aynı zamanda metrolar, metrobüsler, şehir hatları ve diğer ulaşım araçları yüzde 50 olarak indirimli hizmet vermeye başlayacak.

18 EYLÜL PAZARTESİ ÖĞLEYE KADAR OTOBÜSLER ÜCRETSİZ OLACAK!

18 Eylül’de İstanbul’da okullar başlıyor. İETT ise servislerin yoğunluğu ve öğrencilerin okula başlayacak olmasıyla ilgili olarak bir duyuru daha yayınladı. Okulların başlayacağı tarih olan 18 Eylül günü sabah 06.00’da başlayan ücretsiz toplu taşıma hakkı öğleden sonra 14.00’da son bulacak. Öğrenciler okulun ilk günü ücretsiz olarak taşınacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *