İBB toplu taşımanın yüzde 50 indirimli olacağını açıkladı

İBB İstanbul’da bayramda hizmet verecek toplu taşımalar hakkında bir duyuru yayınladı. Yayınlanan bilgilere göre bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli olarak sağlanacak.


Ramazan bayramına bir gün kala merak edilen sorulardan bir tanesi İstanbul’da yer alan otobüslerin ücretsiz olup olmadığı oluyor. Ramazan bayramında sizde İstanbul’da ulaşımda yüzde 50 indirimli olarak seyahat edeceksiniz. Yalnız bu indirim sadece belediye araçlarında olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Taksiler, minibüsler veya diğer özel araçlarda herhangi bir indirim söz konusu olmayacaktır. Metrobüsler, şehir hatları, İETT hatları, metrolar, tramvaylar ve devlete ait bütün araçlar bayramda yüzde 50 indirimli olarak hizmet verecek.

TÜRKİYE BAYRAMDA VE ÖZEL GÜNLERDE ÇOK MUTLU OLUYOR

İstanbul’da ve yakın şehirlerde ücretsiz olan sadece otobüsler olmuyor. Tabiat parkı ve bazı parklarında ücretsiz olması bayramı tam anlamıyla bayram yapıyor ama bu alanda söylememiz gereken en önemli şeylerden birisi genel olarak ele alınan diğer gezi parkları oluyor. Devletimiz elindeki bütün imkanları kullanarak ücretsiz ev indirimli olarak insanlara hizmet veriyor.

İBB’nin ücretsiz yolculuk haberini vermesini bekliyorduk ama böyle bir şey olduğunda her yerde büyük izdiham oluyor. Ulaşım yüzde 50 indirimli olması özellikle metrobüs hatlarında çok daha refah bir yolculuk imkanı sunacak. İstanbul’da milyonlarca insan şehirden bu akşam çıkacak evet katlarcası şehirde kalacak. Dolayısıyla bu durumu da göz önünde bulundurup karar veren belediyenin çalışmalarını çok olumlu buluyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *