Huawei’nin satış grafiği Apple’ı zora sokacak

Huawei’nin satış grafiğinin gelecek günlerde güncellenmesi halinde Apple’ı geride bırakacağı biliniyor. Apple marka telefon satın alanlarda istatistikleri yakından takip ediyor.


Huawei, 2017 yılında 2. çeyreğe kadar oldukça büyük gelir elde etti. Markanın elde etmiş olduğu akıllı telefon satışlarıyla Apple’ı yakında takip ettiği ise geçtiğimiz günlerde teknoloji içerikleriyle ünlü bir yabancı sitede ortaya çıktı. Satışların bu kadar fazla olması elbette herkesi sevindiriyor. Apple’ın satış grafiğine baktığımızda satışların büyük bir çoğunluğunun mobil aygıtlar olduğunu görebiliyoruz. Akıllı telefon, akıllı saat ve bilgisayar satışlarıyla ayakta duran Apple dünyanın en çok para kazanan şirketleri arasında yer alıyor. Şirket yetkililerin yaptığı açıklamada Apple’ın mobil cihaz satışlarında geçen seneye göre yüzde 7’lik bir artışın gerçekleştiğini kamuoyuna açıklanmıştı. Bu verilen açıklanmasının hemen akabinde elbette kaç tane telefon satışı yapıldığı belirtilmedi. Şimdi gelelim haberimizin konusu olan Huawei markasına!

APPLE’A ULAŞMAK İÇİN 3 MİLYON TANE KALDI

Apple’ın kaç telefon satışı yaptığı bilinmiyor ama uzmanlar tarafından yayınlanan rapora göre Huawei 2017 yılında sattığı telefonlarla birlikte Apple’ı 3 milyon cihaz gerisinden takip ediyor. Uzmanlar tarafından değerlendirilen rapora göre bu yükseliş, Apple’ı yerinden edecek gibi duruyor. Dünyanın bütün ünlüleri İphone marka telefon kullanıyor. Her ne kadar Huawei satış konusunda başarılı bir performans gösterse de konunun Apple konusundan pek ciddiye alınmayacağını söyleyebiliriz. Şimdi sıkı durun çünkü her ne kadar Apple’ın konuyu ciddiye almayacağını söylesek de bugün Apple’ı geçen herhangi bir markanın ününü tahmin edebiliyor musunuz? Ününe ün katacak olan bir markanın satışları elbette çok büyük bir artış gösterecektir. Sizde konuyla ilgili detaylı bir bilgi edinmek istiyorsanız yorum atarak merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

HUAWEİ SATIŞLARI KATLAMAYA DEVAM EDİYOR!

Apple’ın bu yıl içerisinde tam olarak 41 milyon akıllı telefon sattığını görmekteyiz. Bu arada rekorun Samsung’da olduğunu söylemek gerekiyor. Apple’dan da önce bir performans sergileyen Samsung’un satışlarının Note 8 ile zirveye tırmanacağı biliniyor. Açıklanan istatistiklere göre geçen seneye oranla yüzde 20’lik bir artış sergileyen Huawei 38 milyon akıllı telefon satarak Apple’ın bıraktığı izlerden Apple’a ulaşacak gibi duruyor. Apple’ın bu anlamda oldukça iyi bir plan yapıp yeni telefonlarla birlikte zirveye çıkması gerekiyor çünkü birçok marka yeni model telefonları yeni yılda veya bu yılın sonuna satışa çıkartacak. Apple’ın sırf bu yüzden uygun fiyata satacağı bir akıllı telefonun yanında Apple stili araba fiyatına satın alabilecek bir telefon yapacağı da belirtiliyor. Samsung ve Apple arasındaki çekişmeyi bu sene kim kazanacak bilinmiyor ama Samsung’un ekonomik telefonlarından dolayı yine satışlarda büyük bir rekor kıracağı konuşuluyor.

Huawei P10 ve Mate 9’un Asya, Avrupa ve Afrika’da fazlaca popüler olduğunu belirtiliyor ki ülkemizde de bu telefonları kullanan insan sayısı bir hayli fazladır. Resmi olarak bir mağazası bulunmayan markanın buhalde bile ülkemizde telefon satışında başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki aylarda Apple ile olan farkın hızlı bir halde kapanacağını da dile getirmekte olan uzman analistlerin Apple’ın yeni telefonları plana katmadan bunu söylüyor. Apple’dan geçtiğimiz günlerde gelen bir açıklama yeni telefonlar ile birlikte telefonların satışında hızlı bir yükselme olacağını söylemişlerdi. Apple ne yapacak bilmiyoruz ama yerini korumak bir an önce harekete geçmesi gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *