Haluk Bingöl el atınca Google’ı bile geride bıraktı

Google’ı bile geride bırakan bir yazılım geliştiren Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Haluk Bingöl, yazılımın bütün test aşamalarını başarıyla geliştiğini belirtirken yazılımla alakalı olarak çok daha kaliteli içerik deneyiminin olacağını aktardı.


Türkiye’de bilişim alanında yapılan bütün dünya tarafından takip ediliyor. Silikon vadisindeki mühendislerin yapamadıklarını Türkiye’de ki üniversitelerde yapanların sayısı her geçen gün artıyor. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Haluk Bingöl’ün geliştirdiği yazılımı gören küçük dilini yutuyor. Master öğrencisi Metin Döşlü ile birlikte çalışan Haluk Bingöl’ün geliştirdikleri yazılım alanında tek diyebiliriz. Arama motorlarının performansını yükselterek, internette aranan bir anahtar kelimeyle ilgili doğru kaynakları kullanıcıya sunan bu yazılım bir alkışı hak ediyor.

GOOGLE ÇOK DAHA KALİTELİ BİR HALE GELECEK

Web sayfalarında içerik oldukça önemli bir şeydir. Google gibi bir arama motorunda ise içeriğin değeri çok daha fazla oluyor çünkü web sitelerinin arama motorunda sıralanması içerikle doğrudan alakalıdır. Web sitelerinin sıralamaya göre milyon dolar kazandığı Google arama motorunda içerik bu yüzden oldukça önemli bir faktördür. Boğaziçi Üniversitesi’nin bu icadı ile birlikte artık doğru kaynaklara ulaşmak çok daha basit bir hale gelecek. Arama motorlarının servislerini çok daha profesyonel bir hale getirecek olan bu yazılımla birlikte rekabet kızışacak.

HALUK BİNGÖL WİNDOWS XP KULLANIYOR OLABİLİR

Boğaziçi Üniversitesi haber sayfasında yer alan bu haberde eklenen resimlerde dünyanın konuştuğu Haluk Bingöl’ün bilgisayarı en çok merak edilen konu oldu. Macbook kullanan Bingöl’ün masaüstü görüntüsü bilgisayara merak salmış insanları şaşırttı. Resim tam net olmadığın kesin bir şey söylemek doğru olmayacaktır ama Bingöl’ün Macbook bilgisayarda Windows XP kullanıldığı tahmin ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *