Gübre deyip geçmeyin! Milyonlarca dolar kazanıyorlar

Sadece Türkiye’de binlerce çiftçi düzenli olarak gübre alarak mahsullerini daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yetiştiriyor. Daha fazla ülkeye hizmet vermek isteyen Gübre Fabrikaları ise deniz ticaretinde önemli rol oynayan şirketleri satın almaya başladı.


Gübre deyip geçmeyin diyoruz çünkü artık bu işi yapan şirketler çok daha büyük şirketleri satın almaya başladılar. Türkiye’de bir gübre fabrikasının bir deniz ticareti yapan şirketi satın aldığını söyleyerek bu haberimize başlamak istiyoruz. Gübre deyince aklınıza ne geliyor bilmiyoruz ama bitkiler ve ağaçların sağlıklı bir gelişimi için gübrelerin oldukça önemli olduğunu söylemek istiyoruz. Gelen bilgilere göre yerel bir işletme olan Gübre Fabrikaları oldukça büyük bir satın alma için hazırlık yapıyor. Deniz ticaretinde birçok şirket alacak olan Gübre Fabrikaları satın alma bedeline göre milyonlarca dolarlık bir ticaret yapacak.  Türkiye’de birçok alanda büyük şirket var ama gübrecilik yaptığı halde bu kadar büyük bir satın alma gerçekleştiren şirketlere saygı göstermek gerekiyor.

DÜNYANIN HER YERİNDE GÜBRE OLMADAN ÇİFTÇİLİK OLMUYOR

Çiftçi için vazgeçilmez şeylerden birisi gübredir. Örneğin Rize’de bir fındık tarlası olan girişimci için gübre her şeydir. Bazıları hiçbir bakım yapmadan fındık satın almak istiyor ama sağlıklı bir sonuç ile karşılaşılmıyor. Eğer sizde Türkiye’de çiftçilik yapıyorsanız ucuza gübre aradığınızı hatırlayın. Domatesten patatese kadar her türlü mahsulü yetiştirmek için farklı tür gübreler kullanmak gerekiyor. Bu gübreler sadece bahsi geçen ürünlere değil kiraz yada erik ağaçları gibi birçok meyve ağacı içinde kullanılabilir.

İnsanların hayatta kalmak için manav, pazar ve marketlerden neredeyse her gün sebze, meyve diğer mahsullerden satın aldığını düşünürsek oldukça büyük pazar olduğunu söyleyebiliriz. Yüzlerce çiftçi mahsul toplamak ve ekmek için insan gücü yerine artık motorlar ve özel yapım araçlar kullanıyorlar. Dolayısıyla gübreyi kullanmak çok kolay oluyor. Gübre şirketlerinin bu kadar para kazanmasının sebebi işte budur. İnsan ihtiyacı olan birçok gıda ürününü yetiştirmek için gübre şarttır. Dolayısıyla bu işi yapan binlerce çiftçi düzenli olarak gübre alışverişi yapmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *